
- 1/4
- Następne
- Obrotnice (karuzele) do półek narożnych – pozwalają na bardzo wygodne wkładanie i wyjmowanie rzeczy z szafek (100 – 200 zł).
- Magic-corner – specjalny mechanizm do narożnych szafek, który pozwala znacznie łatwiej wysuwać półki-kosze z jej wnętrza (500 – 3000 zł).
- Półki uchylne – montuje się je do skrzydła drzwiczek w szafce (200 – 400 zł).
Oświetlenie
Jak w przypadku każdej kuchni, także i te małe muszą być odpowiednio oświetlone. W połączeniu z jasnymi ścianami i meblami całe wnętrze wyda się większe, niż jest w istocie, a osoby krzątające się w niej nie będą miały trudności z przygotowaniem posiłków czy posprzątaniem po nich. Wybierzmy więc dobre miejsce na światło z góry, jak i kilka innych punktów świetlnych, na przykład nad blatem roboczym i w niektórych szafkach wiszących.
Mała i wąska kuchnia
A może połączyć małą kuchnię z pokojem?
Czasem całkiem sensownym rozwiązaniem jest wyburzenie ściany do najbliższego pokoju i urządzenie jednej wspólnej przestrzeni. Taka kuchnia otwarta lub aneks kuchenny przy pokoju, jest bardzo modnym i wygodnym rozwiązaniem. Największym plusem jest nie tylko optyczne powiększenie miejsca użytkowego. Ponadto wspólna kuchnia i jadalnia czy pokój dzienny, sprzyjają integracji domowników. Osoby szykujące posiłki mają jednocześnie kontakt z tymi, co są w pokoju. Można dopilnować dzieci odrabiających lekcje i maluchów tam bawiących się, a jeśli przyjdą goście, będziemy mogli z nimi gawędzić nie biegając pomiędzy kuchnią a pokojem i wypadając z tematów, jakie toczą rozmówcy przy stole.
Jak widać, sposobów na aranżację małej kuchni jest sporo. Należy tylko dobrze się zastanowić, wymierzyć, zrezygnować z rzeczy niepotrzebnych, a po jej urządzeniu cieszyć się komfortem i pilnować porządku. Powodzenia!