Domek letniskowy dla ceniących ciszę i spokój

Jesteś tutaj:

Domek letniskowy dla ceniących ciszę i spokój

2,8/5 (10 ocen)
Dom

W przypadku, kiedy kupujemy gotowy projekt domku, potrzebne będzie opracowanie jego adaptacji wraz z zagospodarowaniem terenu i przyłączy mediów i instalacji zewnętrznych. Innym wyjściem jest powierzenie opracowania całego projektu indywidualnie. I z takimi planami nowego domku zgłasza się w starostwie wraz z niezbędnymi dokumentami (decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu lub wypisem i rozrysowaniem planu zagospodarowania terenu, odpowiednim dokumentem i oświadczeniem stwierdzającym prawo do dysponowania dana nieruchomością, dokumentacje techniczną). Do tego dołącza się jeszcze wniosek o wydanie pozwolenia na budowę z wypisem z planu miejscowego.

Dopiero po pomyślnym przejściu tych formalności i zdobyciu wszelkich pozwoleń, można przejść do zakupu materiałów i budowy wymarzonego domku letniskowego, co – oczywiście – również rozciągnięte jest w czasie.

Jak widać realizacja tego celu wcale nie jest taka prosta. Można właściwie stwierdzić, że przechodzi się to samo, co przy zakupie lub budowie domu całorocznego, zwłaszcza pod względem koniecznych formalności. Dlatego życzymy Państwu szybkiej i sprawnej procedury oraz satysfakcji z pomyślnego zrealizowania marzenia o swoim własnym domku letniskowym.

Koniecznie zobacz