Choroby i szkodniki juki

Jesteś tutaj:

Choroby i szkodniki juki

3,4/5 (148 ocen)

Juka powszechnie uznawana jest za kwiat, który jest odporny na różnego rodzaju choroby i szkodniki. Niestety zdarza się, że nasze kwiaty są atakowane przez choroby. Zdecydowana większość problemów związanych z uprawą juki wynika z naszej niefrasobliwości lub po prostu braku odpowiedniej wiedzy.


Podlewanie


Odpowiednia ilość podawanej wody jest niezwykle istotna. Zbyt częste i obfite podlewanie sprawia, że korzenie mogą zacząć gnić. Z drugiej strony zbyt rzadkie podlewanie i nie zraszanie liści prowadzi do zasychania liści. Juce należy podawać tyle wody, aby ziemia cały czas była wilgotna, ale nie mokra. Taki sposób postepowania pomoże unikać wielu problemów.


Zgnilizna Twardzikowa


Jest to niebezpieczna choroba, której sprzyja zbyt częste i obfite rośliny. Objawia się obumieraniem pnia – staje się on wtedy miękki, jednocześnie więdną liście. W tym przypadku niestety nie da się już uratować rośliny. Jedynym rozwiązaniem jest odcięcie zdrowej części pnia i próba jej ukorzenienia. Pomiędzy miękkim miejscem pnia, a odcięciem, powinna być spora przerwa. Tylko wtedy będziemy pewni, że nie ukorzeniamy już zaatakowanego pnia.

Juka często bywa atakowana również przez tarczniki, wełnowce i przędziorki i grzyby. Objawy i leczenie jest identyczne jak w przypadku innych roślin doniczkowych.


Koniecznie zobacz