Blacha dachowa - plusy i minusy zastosowania

Jesteś tutaj:

Polecany artykuł

  • Koramic - dachówki ceramiczne na pokolenia Dachy

    Koramic - dachówki ceramiczne na pokolenia

    Koramic to marka ceramicznych dachówek połaciowych oraz pełnej gamy akcesoriów ceramicznych i technicznych – membran, taśm, produktów mocujących oraz szeregu innych niezbędnych do wykonania kompletnego, bezpiecznego i trwałego dachu. W ofercie znajduje się 20 wykrojów w szerokiej gamie kolorystycznej.

    Czytaj dalej+

Blacha dachowa - plusy i minusy zastosowania

2,7/5 (21 ocen)

Zanim wybierzesz i kupisz

 

Blachy dachowej nie powinno kupować się nie mając żadnego pojęcia, na co zwrócić uwagę. Oto kilka wskazówek:

- Należy sprawdzić grubość blachy. Im jest grubsza, tym pokrycie będzie cięższe, ale i solidniejsze. Najczęściej używane grubości to 0,5-2,5 mm.

- Trzeba też wiedzieć, jaki rodzaj i jaką grubość powłoki zastosowano w przypadku konkretnej blachy. Najmniej odporne i trwałe są powłoki poliestrowe, znacznie lepsze są duralowe, a do najlepszych należą powłoki PVDF. Taka grubość powłoki mierzona jest w μm. W standardzie mają one grubość wahająca się miedzy 25-200 μm. Im wartość jest większa, tym lepiej.

- Dobrze jest również sprawdzić rodzaj odporności antykorozyjnej, co jest istotne zwłaszcza w przypadku blachy stalowej, która może być ocynkowana lub pokryta alucynkiem. Drugi wariant jest lepszy.

- W folderach informacyjnych znajdują się wartości określające wielkość arkuszy blach profilowanych albo jako całkowitą, albo jako efektywną. Bardziej wiarygodna jest wartość efektywna, która uwzględnia rzeczywiste zużycie blachy niezbędnej do pokrycia dachu.

- Ponadto koniecznie należy dowiedzieć się, jaki jest okres gwarancji, cena i warunki dostarczenia blachy.
 

Koniecznie zobacz