Aranżacja nowoczesnego przedpokoju

Jesteś tutaj:

Aranżacja nowoczesnego przedpokoju

3,4/5 (86 ocen)

Przedpokoje nowej generacji charakteryzują się otwartością na różne rodzaje materiałów wykończeniowych. Podłogi przeważnie wykonuje się jako ceramiczne, kamienne, a nawet drewniane.

Płytki ceramiczne czy podłoga z kamienia z pewnością nie stanowi dla nikogo zaskoczenia. Gres i terakota w przedpokoju są powszechnie stosowane. Jednak ich dzisiejsze wymiary są o wiele większe niż wcześniej. Ma to na celu zapewnienie jednolitej powierzchni podłogi – co jest charakterystyczne dla nowoczesnych wnętrz. W celu przełamania stereotypów w przedpokojach pojawiają się także jasne płytki. Pomimo tego widoczne na takich płytkach zabrudzenia potwierdzają, że korzystniejsze w praktyce  okazują się materiały  ciemne.  Podobnie jak w przypadku ścian powszechne są imitacje drewna czy betonu.

 

Przeczytaj też: Podłoga w przedpokoju - domowe skrzyżowanie dróg

 

Natomiast jeżeli chodzi o naturalne drewno to najbardziej powszechne okazują się deski. Bardzo często są wykonywane z egzotycznych gatunków drewna, dla których zagrożenia nie będzie stanowiła wilgoć. Dawniej o drewnianych podłogach w przedpokoju nie mówiło się najlepiej. Jednak teraz wygląda to nieco inaczej chociażby dzięki podłogom z bambusa prasowanego.

Industrialny styl może zatem współgrać z naturalnymi materiałami podłogowymi. Pomimo szeregu zalet trzeba jednak zwrócić naszą uwagę w stronę cen. 1 m2 takiej podłogi przekracza zazwyczaj 110 zł. Poza tym co kilka lat należy ją wycyklinować i polakierować.

Przedpokój - korytarz w nowoczesnym wnętrzu

Przedpokój - korytarz w nowoczesnym wnętrzu

Meble, oświetlenie


Minimalizm i funkcjonalność to jedne z podstawowych cech, które charakteryzują nowoczesne meble do przedpokoju. Podczas aranżacji zaleca się wykorzystać dostępność do wnęk – inwestując w szafy wnękowe (bardzo często z lustrami). Oryginalność przedpokoju to także nietypowe wieszaki czy specjalne stojaki na parasole.

Warto podkreślić, że nieocenioną rolę w kształtowaniu przestrzeni przedpokoju odgrywa światło – zarówno to naturalne jak i sztuczne. Pozwala ono wyeksponować wnęki w dużych przedpokojach oraz optycznie powiększyć małe powierzchnie. Jasny, przestronny przedpokój to podstawa współczesnych domów. Taki efekt osiąga się dzięki harmonii panującej pomiędzy ścianami, podłogą i wyposażeniem.

mgr inż. Zuzanna Buszta

 

Koniecznie zobacz