Antresola w domu i mieszkaniu

Jesteś tutaj:

Antresola w domu i mieszkaniu

2,9/5 (56 ocen)

Najwygodniejszym rozwiązaniem są schody, których wygodę zapewniają głównie stopnie. Ich wysokość nie powinna przekraczać 17 cm, natomiast szerokość powinna wynosić około 28 cm. Ciekawie prezentują się schody zabiegowe lub kręcone.

Pomimo tego znacznie częściej montujemy schody o mniej wygodnych stopniach, ale zajmujących mniej miejsca. Decydujemy się zatem na schody strome.

Schody na antresolę

Schody na antresolę

Przeznaczenie antresoli


Sypialnia

Najwięcej zwolenników  zyskuje zagospodarowanie antresoli jako powierzchni sypialnianej. Typowy podział części ogranicza się zatem do: salonu połączonego z kuchnią na dole oraz sypialni na górze.

W tą stronę chętnie spoglądają młode małżeństwa, które pomimo małej przestrzeni szukają odrobiny prywatności. Urządzenie sypialni ogranicza się przeważnie do zakupu łóżka na niskim podeście, nie skracającego wysokości jaką dysponujemy na antresoli.

Antresola

Antresola

Biblioteka / gabinet

Funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni to także możliwość wykorzystania jej na bibliotekę lub gabinet. Widoczna z salonu biblioteczka na antresoli niewątpliwie przykuje uwagę przebywających na dole gości. Ważnym elementem jest umiejętne dobranie mebli, dzięki którym wykorzystamy powierzchnię użytkową pod skosami dachu.


Antresole zasługują na naszą uwagę. Wzrastające ceny mieszkań w miastach w tylko niewielkim stopniu wpływają na zwiększenie ich powierzchni użytkowej. Dysponując pomieszczeniem stosunkowo wysokim możemy nie tylko pod względem praktycznym, ale i wizualnym zaaranżować i wyposażyć je.

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz