Zamawiamy projekt u architekta wnętrz

Jesteś tutaj:

Zamawiamy projekt u architekta wnętrz

0/5 (0 ocen)

Coraz szersze grono budujących domy lub modernizujących istniejące mieszkania decyduje się na zaprojektowanie estetycznego wnętrza u specjalisty. Architekt wnętrz tak zaaranżuje przestrzeń, żeby stała się ona przytulna, a równocześnie funkcjonalna pod względem użytkowym. Co powinieneś wiedzieć o projektach architektów wnętrz?


Kiedy najlepiej zdecydować się na architekta wnętrz?


Pierwsze przemyślenia o architekcie wnętrz nie zawsze wiążą się z całkowitym zaufaniem. Pojawiają się bowiem strach i obawy: czy aby na pewno projekt spełni pożądane oczekiwania użytkowe i finansowe?

Z tego względu najlepszym czasem na dokonanie wyboru architekta i podjęcie decyzji o projekcie jest czas wyboru i zamówienia projektu budynku. Tak wczesny etap jest ważny przede wszystkim ze względów technicznych. W ten sposób można pozbyć się szeregu błędów, z którymi musiałbyś sobie poradzić zarówno Ty jak i Twój architekt. Takowe błędy mogą znacznie podwyższyć koszt projektu oraz koszt wykonania zaplanowanej aranżacji. Stąd stosunkowo szybka decyzja o zatrudnieniu architekta wnętrz okazuje się niezwykle trafna.

Nie oznacza to jednak, że architekci wnętrz nie są dostępni dla remontujących czy modernizujących mieszkania. Oni nie wchodzą wyłącznie w nowe, niezaadaptowane dotąd wnętrza. Architekt potrafi wykrzesać piękno wnętrz w starych suterenach czy też poddaszach. Dlatego pomoc w urządzaniu może zupełnie odmienić Twoje mieszkanie.


Co będzie interesowało architekta?


Architekci wnętrz szczególną uwagę zwracają na tryb prowadzonego życia klienta, na to kiedy przebywa w domu, a kiedy w pracy. Każdy z tych aspektów jest istotny, ponieważ charakteryzuje on szereg wymagań odnoszących się do wnętrza. Nieobojętny jest także wiek klienta czy jego status rodzinny.

Wymogi klientów nie zawsze zmierzają w stronę trendów nowoczesnego urządzania wnętrz. Coraz częściej nakład kładzie się na ekologię czy koszty eksploatacyjne. Dlatego też prace projektowe są ściśle uzależnione od Twoich oczekiwań. Nie możesz tego bagatelizować, ponieważ Twój udział sprawi, że projekt będzie dostosowany specjalnie do potrzeb Twoich i Twojej rodziny.

Nie zdziw się zatem, gdy architekt wnętrz będzie zadawał Ci szereg pytań. Jest to podstawą indywidualnego projektu. Warto wcześniej przygotować się na taką rozmowę nie tylko pod względem oczekiwań i wykonawstwa, ale także budżetu, który zamierzasz przeznaczyć na nadanie wysokiej jakości charakteru Twoich wnętrz.

Projektowanie wnętrza przez architekta


Oferty firm projektowych


Przed przystąpieniem do wyboru architekta wnętrz zaleca się porównać oferty, które dostępne są na rynku. Dzięki temu zorientujesz się, co oferują poszczególne biura projektowe i w jakich cenach.

Wyróżnić można tutaj:

  • porady
  • współpracę architektów wnętrz z producentami mebli kuchennych czy wyposażenia łazienek,
  • wykonanie projektu koncepcyjnego oraz wykonawczego.

 

Dlatego też jeżeli nie stać Cię na typowy projekt możesz skorzystać z porady architekta wnętrz, która w wielu przypadkach okazuje się doskonałą wskazówką. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz