Wybieramy praktyczną i efektowną furtkę ogrodzeniową

Jesteś tutaj:

Wybieramy praktyczną i efektowną furtkę ogrodzeniową

3,6/5 (11 ocen)

- Drewniane – mogą składać się z drewnianej ramy i jej wypełnienia lub z samych tylko pionowych sztachet, które są usztywnione w górnej części, a na dole deskami poziomymi. Wypełnienie może mieć bardzo różny wygląd, ale najczęściej polega na odpowiednim ułożeniu elementów drewnianych pionowych, poziomych lub ukośnych. Czasem zdarzają się małe arcydzieła wykonywane indywidualnie przez rzemieślników lub ludowych artystów.

- Metalowe – miewają bardzo różny wygląd, wielkość, kolory. Mogą być bardzo proste i surowe, ale też niezwykle ozdobne i solidne. Wszystko zależy od funkcji, jaką pełnią, typu ogrodzenia oraz gustu i oczekiwań właścicieli.

Furtka ogrodzeniowa

Rodzaje furtek według ich wyglądu:


- Furtki siatkowe – dobiera się je do ogrodzenia z siatki plecionej (ślimakowej). Mogą mieć różną wielkość, sposób otwierania. Są bardzo uniwersalne i wygodne w użyciu. Dają się połączyć systemem antywłamaniowym. Jednym słowem mogą być solidnym zamknięciem nie tylko działki czy ogrodu.

- Furtki panelowe – odpowiednie do ogrodzenia wykonane z paneli. Ich wypełnienie zazwyczaj ma identyczny wzór, jak reszta ogrodzenia. Mogą być zamykane na klucz, a także być podłączone do systemu zabezpieczeń.

- Furtki palisadowe – pasują do ogrodzeń z paneli lub prętów. Mają różną wielkość i kolor. ich górne zakończenie utrudnia niepowołane wtargnięcie na teren, który zamykają.


- Furtki ozdobne – mogą być wykonane z drewna lub metalu, funkcjonować jako jedyne wejście za ogrodzenie lub towarzyszyć bramom wjazdowym. Zazwyczaj ich wygląd jest dopasowany do stylu, wielkości i estetyki ogrodzenia. Można je podłączać do systemu antywłamaniowego.

- Furtki ogrodowe – zazwyczaj proste i lekkie w swojej konstrukcji. Wykorzystuje się je wewnątrz posesji do oddzielenia ogrodu od reszty posesji. Czasem jednak taka furtka na tyłach posesji prowadzi też na zewnątrz i wówczas powinna być dodatkowo wyposażona w zamek, a nawet system antywłamaniowy.

Furtka ogrodzeniowa

Furtka ogrodzeniowa

Ceny furtek


Furtki drewniane:

- sztachetowa – od 40 zł – 100 zł

- z ramą – 80 zł – 500 zł

Furtki metalowe:

- siatkowe – 300 zł – 600 zł

- panelowe – 500 zł – 1000 zł

- palisadowe – 600 zł – 1100 zł

- kute – 450 zł – 2000 zł

Podkreślamy, iż są to tylko ceny orientacyjne.
 

Koniecznie zobacz