Uniwersalne ogrodzenia metalowe

Jesteś tutaj:

Uniwersalne ogrodzenia metalowe

3,4/5 (10 ocen)

Metalowe ogrodzenia należą do tych najbardziej popularnych. Wybierane są do wydzielania prywatnych posesji wokół domów, ogradzania terenów różnych instytucji, a także do zabezpieczania innych miejsc, jak na przykład budowy, składowisk czy miejsc wydzielonych dla dzikiej zwierzyny itp. Ze względu na swoją uniwersalność, trwałość i wytrzymałość, wykorzystuje się je do różnych celów. W niniejszym artykule przyjrzymy się cechom poszczególnych rodzajów ogrodzeń z metalu.


Najpopularniejsze ogrodzenia metalowe


Ogrodzenia metalowe występują w wielu rodzajach. Poczynając od najbardziej powszechnej siatki ogrodzeniowej, przez siatki ocynkowane, ogrodzenia systemowe i oryginalne ogrodzenia kute. Każde z nich ma inne parametry i wykorzystywane jest w innym charakterze, ale łączy je fakt dużej skuteczności i wytrzymałości, jaką charakteryzuje się metal.

Oto bardziej szczegółowy opis wymienionych typów:

- Siatka ogrodzeniowa – jest u nas jednym z najpopularniejszych sposobów ogradzania wybranych miejsc. Wybiera się ją ze względu na to, że ma stosunkowo wysokie właściwości ochronne, jest bardzo łatwa w montażu,  można ją dopasować do każdego kształtu terenu i jest tania. Ogrodzenia z siatki wymagają jednak regularnej konserwacji, która polega na malowaniu jej specjalnymi środkami emulsyjnymi.

- Ogrodzenia systemowe – inaczej nazywa się je panelowymi lub modułowymi. Są to gotowe zestawy elementów ogrodzenia, które wystarczy tylko odpowiednio zestawić i umocować w podłożu. Produkowane są w różnych wariantach, jeśli chodzi o wielkość i styl tak, że można bez trudu znaleźć odpowiednie do własnych upodobań i potrzeb.

- Ogrodzenia kute – są najbardziej ekskluzywne w rodzinie ogrodzeń metalowych. Wykonywane są w kuźniach, często przez artystów-kowali. Mają oryginalny wygląd i są niezwykle trwałe. Dlatego należą do najdroższych, ale naprawdę warte są swojej ceny. Można je zamówić w unikalnym wzorze, co zapewnia tak cenną dzisiaj oryginalność i wyjątkowość. Ich cenionym atutem  jest wytrzymałość i odporność na korozję.

Ogrodzenie metalowe

Ogrodzenie metalowe

Konserwacja


Mimo, że ogrodzenia metalowe uważane są za wyjątkowo trwałe i uniwersalne, to aby długo spełniały swoją rolę, wymagają stosownej, regularnej konserwacji. W zależności od rodzaju powstają ze stopów stali, aluminium, a także ocynkowanego drutu. Czynniki atmosferyczne, a zwłaszcza wilgoć i mróz powodują większą lub mniejsza korozję. Oto dlaczego niezbędna jest odpowiednia ich konserwacja. Do najskuteczniejszych sposób zabezpieczania metalu przed korozją zalicza się ocynkowanie, chromowanie, malowanie wodną emulsją oleju silikonowego z dodatkiem rozpuszczalnika i terpentyny albo farbami do metalu na bazie żywic uretanowo-alkilowych z dodatkiem środków antykorozyjnych. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz