Automatyczne bramy wjazdowe - bezpieczne i komfortowe

Jesteś tutaj:

Automatyczne bramy wjazdowe - bezpieczne i komfortowe

3,1/5 (15 ocen)

Nowe technologie niemal w każdej dziedzinie życia sprawiają, że stajemy się coraz bardziej wygodni i wymagający. Chcemy wszystko robić szybciej, precyzyjniej i jak najbardziej komfortowo. Dotyczy to również automatyzacji wjazdu i wyjazdu z posesji, z firmy czy z urzędu lub innej instytucji. Bramy z nowoczesnymi napędami stają się już normalnością, nawet te, które wyposażone są w kilka dodatkowych udogodnień.


Rodzaje bram z napędem


Dziś można zakupić bramę, która od razu ma wbudowany mechanizm automatycznego jej otwierania i zamykania. Ale taki napęd można umieścić także w bramach, które już posiadamy. Trzeba jedynie odpowiednio go dobrać biorąc pod uwagę wielkość, liczbę skrzydeł oraz sposób otwierania się danej bramy.

Automatycznie poruszane mogą być zarówno bramy uchylne, segmentowe, rolowane, jak i oba rodzaje bram przesuwnych (szynowych i samonośnych). Jeśli decydujemy się na dokupienie napędu, należy najpierw dobrze sprawdzić aktualny stan bramy, a w szczególności wytrzymałość zawiasów, to, czy nie ma żadnych odkształceń i czy skrzydła nie nachodzą na siebie lub na ogrodzenie. Dobrze jest również sprawdzić, jak wielką siłę pokonują skrzydła podczas rozwierania czy zamykania się.

Na przykład te, których powierzchnia jest wypełniona szczelnym deskowaniem lub metalem, na pewno ciężej się otwierają, zwłaszcza podczas silnego wiatru, od bram ażurowych. Aby mieć pewność prawidłowego doboru mocy siłownika, poprośmy o pomoc specjalistów, którzy precyzyjniej ocenią, jaki napęd da sobie radę z poruszaniem skrzydeł naszej bramy.


Montowanie napędu


Jeśli dokupiliśmy do zwykłej bramy odpowiedni napęd, kolejnym krokiem będzie właściwe jego zamocowanie. Najlepiej, oczywiście, to zadanie powierzyć fachowcom, ale dla osób, które mają pojęcie o elektronice, nie będzie to duże wyzwanie. Tym bardziej, że producenci sprzedają w komplecie z siłownikiem specjalne uchwyty montażowe. Miejsca mocowania poszczególnych elementów uzależnione są od rodzaju napędu, rodzaju bramy oraz jej wielkości.

Zazwyczaj siłowniki umieszcza się na słupkach bramy i na jej skrzydłach, ale w przypadku, kiedy mogą one zachwiać estetyką bramy, można zamiast tradycyjnego napędu, kupić jeden z tych, które można montować pod ziemią. Jest on ukryty w skrzynce umieszczanej pod nawierzchnią, więc staje się właściwie niewidoczny.

Brama automatyczna - wjazdowa
Brama automatyczna - wjazdowa

Ważne!


Nabywając i montując automatykę do bramy wjazdowej należy wcześniej koniecznie zrobić przegląd pod kątem:

- ogólnego stanu technicznego i wytrzymałości konstrukcji bramy,

- sprawdzenia ciężaru skrzydła (skrzydeł) bramy, czytaj dalej...

Koniecznie zobacz