Automatyczne bramy wjazdowe - bezpieczne i komfortowe

Jesteś tutaj:

Automatyczne bramy wjazdowe - bezpieczne i komfortowe

3,1/5 (15 ocen)

- czy brama otwiera się prawidłowo, płynnie i równo,

- stabilności i stanu ogranicznika zamknięcia, który nie może być luźny lub źle przytwierdzony do podłoża,

- możliwości doprowadzenia w pobliże bramy przewodów elektrycznych i zamontowania puszki, do której będą podłączone poszczególne elementy napędu.

Cena zakupu i zamontowania napędu do bramy mieści się pomiędzy 1000 – 5000 zł.

Brama automatyczna - dwuskrzydłowa
Brama automatyczna - dwuskrzydłowa

Co daje zautomatyzowana brama?


Na tak postawione pytanie większość z Państwa odpowie z marszu, że wygodę. I to jest oczywiste. Jednak atutów bram poruszanych za pomocą napędów jest znacznie więcej. Wielu użytkowników podkreśla, że czują się znacznie bezpieczniejsi, odkąd ich posesja została wyposażona w tak otwieraną bramę. I nic dziwnego, gdyż automatyka znacznie utrudnia sforsowanie bramy przez niepowołane osoby. Jeśli dodatkowo jest połączona z systemem monitoringu i antywłamaniowym, to właściwie uniemożliwia przedostanie się na teren posesji.


Do innych zalet bram automatycznych zalicza się fakt, iż mogą one współpracować z różnymi innymi udogodnieniami, które znacznie poprawiają komfort wjazdu i wyjazdu. Istnieje już sporo dodatków cieszących się dużym uznaniem i popularnością.

Na przykład równoczesne zdalne otwieranie bramy wjazdowej i bramy garażowej, albo otwieranie bramy i jednocześnie zapalanie świateł na podjeździe. Bardzo dużym wzięciem cieszy się urządzenie do automatycznego zamykania bramy po tym, jak właściciel wyjedzie z posesji. Wielu bowiem zdarza się zapominać o jej zamknięciu, a tu mają gwarancję, że nie zostawią wejścia na domowe podwórko na oścież otwartego dla wszystkich.

Szeroka brama wjazdowa - automatyczna
Szeroka brama wjazdowa - automatyczna

Jak dbać o bramę automatyczną?


Brama automatyczna po pierwsze powinna być prawidłowo zamontowana, a potem wykorzystywana zgodnie z jej przeznaczeniem. Powinniśmy ją również odpowiednio konserwować. W zależności od tego, z jakiego materiału jest wykonana, powinniśmy ją czyścić, impregnować, może czasem pomalować. Warto zadbać o zawiasy, a w bramach przesuwnych o czystość szyn, po których jeżdżą rolki skrzydeł. Szczególną uwagę trzeba też zwrócić na właściwe działanie napędu. Najlepiej jest przynajmniej przed zimą sprawdzić całą elektronikę. Zaglądamy do obudowy napędu, gdzie mogą gromadzić się małe owady i inne zanieczyszczenia, które należy delikatnie usunąć. Właściwie eksploatowana i konserwowana brama będzie spełniała swoją rolę, a więc ułatwiała nam życie i zabezpieczała posesję przez wiele lat. Warto podjąć, ten niewielki przecież, wysiłek zadbania o nią.
 

Koniecznie zobacz