Pnącza na balkon i do ogrodu

Jesteś tutaj:

Pnącza na balkon i do ogrodu

3,5/5 (82 ocen)

Do ogrodu natomiast…


Wybór pnączy do ogrodu jest łatwiejszy, ponieważ można tam sadzić je wszystkie, łącznie z tymi, przedstawionymi, jako idealne na balkony. Warto jednak zainteresować się również takimi niespotykanymi odmianami jak: dynia ozdobna, której owoce mogą przybierać różne formy, a zerwane jesienią posłużą jako ozdoba mieszkania, tykwy, które podobnie do dyni ozdobnej tworzą wyjątkowe owoce, a czasem nawet bardziej oryginalne, powojniki, o dużych i bardzo ozdobnych kwiatach oraz bluszcz, który jest idealny do okrywania ścian.

Wilce

Wilce

Owoce z własnych pnączy


Nie wolno zapominać również o pnączach, z których możemy czerpać nie tylko piękno, ale również posilić się zerwanymi z nich owocami. Można tutaj wspomnieć o roślinach bardzo popularnych, np. winorośl w różnych odmianach, o owocach nadających się do bezpośredniego spożycia, jak również na soki, przetwory lub wino. Trochę mniej spotykanymi pnączami z naszym kraju są arbuzy oraz melony, których uprawa w tej strefie klimatycznej nie zawsze jest łatwa, ale możliwe jest wyprodukowanie własnych owoców, a także kiwano, które należy już do bardziej egzotycznych okazów, a jego owoce są orzeźwiające w smaku

Pnącza na balkony oraz do ogrodu są często stosowanymi roślinami. Dzięki nim możemy zamienić widok brzydkiego muru, lub starej drewnianej konstrukcji, na ścianę zieleni, która latem pokrywa się setkami kwiatów i cieszy nas nimi aż do jesieni. Warto jest uprawiać te rośliny, gdyż nie są bardzo wymagające, a potrafią się odwdzięczyć swoim widokiem, a nierzadko nawet owocami.

Nasiona pnączy kupisz tutaj

Koniecznie zobacz