Piece centralnego ogrzewania

Jesteś tutaj:

Piece centralnego ogrzewania

2,5/5 (11 ocen)

- Nie wolno uzupełniać wody, kiedy piec jest gorący!

- Ciśnienie robocze instalacji c.o. nie powinno przekroczyć 3 barów.

- Przed sezonem grzewczym sprawdź, czy zawór bezpieczeństwa działa poprawnie i sam się otwiera, kiedy ciśnienie przekroczy dopuszczalna wartość.

- Podczas silnych mrozów nie powinno się zostawiać pracującej instalacji bez żadnego nadzoru.

- Jeśli zajdzie konieczność zdemontowania grzejnika, najpierw koniecznie należy odłączyć go instalacji! Wykonuje się to poprzez zamknięcie zaworu zasilającego i powrotnego na danym grzejniku, opróżnia grzejnika z wody, odłącza od instalacji i dopiero wtedy zdejmuje ze ściany.

- Po zakończonym sezonie grzewczym, woda powinna pozostać w grzejnikach i rurach.

- Zbyt głośna praca pompy obiegowej sygnalizuje jej zapowietrzenie, które należy jak najszybciej skorygować.

- W razie jakichkolwiek wątpliwości lub wadliwej pracy instalacji, skontaktuj się z instalatorem. Lepiej jest zapobiegać awarii, niż niwelować jej skutki.


Zanim kupisz piec c.o.


Ponieważ piec c.o. jest ważną i dość drogą inwestycją, jego wybór powinien być dobrze przemyślany. Najlepiej jest, jeśli specjalista wyliczy kubaturę budynku, zapotrzebowanie jego mieszkańców na energię cieplną oraz ciepłą wodę i doradzi, jaki model pieca i instalacji grzewczej będzie optymalny w naszym przypadku. Właściwy kocioł we współpracy z nowoczesną instalacją grzewczą i grzejnikami zapewni komfort, bezpieczeństwo oraz ekonomię korzystania z energii cieplnej. Warto o to odpowiednio zadbać.


Ceny kotłów CO


Kotły na paliwo stałe – od 1800 – do 26000 zł

Kotły gazowe – od 2000 - 27500 zł
 

Koniecznie zobacz