Ogrodzenia z kamienia

Jesteś tutaj:

Ogrodzenia z kamienia

3,6/5 (27 ocen)

Dlaczego wybieramy ogrodzenia kamienne z piaskowca i wapienia:

• materiały budulcowe charakteryzują się stosunkowo łatwą obróbką, czego nie można powiedzieć o skałach takich jak: granit, porfir czy bazalt,
• ponadto korzystnie przemawiają ich barwy, a także porowata faktura,
• doskonale komponują się z pasami elewacji wykonanymi z tego samego rodzaju materiału.

Wady:

• należą do mniej trwałych rozwiązań,
• mogą zostać porośnięte glonami,
• w szybkim czasie ulegają zabrudzeniom.

Ogrodzenie z kamienia

Ogrodzenie z kamienia

Propozycje


Ogrodzenie gabionowe

Obecnie atrakcyjnym rozwiązaniem wydają się być ogrodzenia gabionowe. Dawniej prostopadłościenne kosze wypełnione materiałem kamiennym stosowane były przede wszystkim jako wzmocnienie skarp. Dzisiaj ich zastosowanie znacznie się rozszerzyło.

Ogrodzenia gabionowe są bardzo popularne w dużych miastach. Harmonizują się z nowoczesnością. Ponadto są trwałe, a równocześnie łatwe w montażu. Reprezentują zatem szereg zalet, dzięki którym przychylnie na nie spoglądamy. W wielu przypadkach zamiast kamieni w koszu znaleźć można gruz z poprzedniego budynku.

Kosze gabionowe są dostępne  w wielu wersjach gabarytowych. Można zatem dopasować ich rozmiar do cech ogrodzenia. Oprócz tego nie musisz decydować się na jeden typowy materiał wypełniający. W związku z tym napotyka się tutaj spore zróżnicowanie cenowe. Ceny zaczynają się od 100 zł za kosz.


Ogrodzenie z pustaków zasypowych


Niewątpliwie innym typem ogrodzenia jest ogrodzenie z pustaków, które przypominają bloki skalne. Przeważnie chodzi o pustaki zasypowe. Stanowią one część składową systemu. Oprócz nich występują także płyty, wypełnieniem jest beton.

Jednak wykorzystuje się go dopiero po zamocowaniu przęseł.

Kamienne ogrodzenia to pomysł na eleganckie i trwałe zapewnienie bezpieczeństwa. Możliwości materiałowe dają Ci wybór, ale to od Ciebie zależy czy będziesz chciał go dokonać w zakresie tego rodzaju materiałów…

Ogrodzenie kamienne z drewnianą bramą

Ogrodzenie kamienne z drewnianą bramą

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz