Odmiany marchwi wczesnej i późnej

Jesteś tutaj:

Odmiany marchwi wczesnej i późnej

3,5/5 (212 ocen)

Marchew Koral – ciemnopomarańczowy, dobrze wybarwiony korzeń, o walcowatym kształcie i gładkiej skórce. Odmiana późna, plenna, nadająca się do dłuższego przechowywania w formie mrożonej.

Marchew Korweta F1 – korzeń ciemnopomarańczowy, wyrastający do 22 cm długości. Odmiana średnio późna, która nadaje się do zbioru mechanicznego. Wykorzystywana do spożycia na świeżo i do przetwarzania.

Marchew Krakowia F1 – ciemnopomarańczowy korzeń o stożkowatym kształcie i gładkiej skórce, osiągający maksymalną długość 18 cm. Wyróżnia się słodkim i soczystym smakiem ze względu na wysoką zawartość beta karotenu i cukrów. Krakowia F1 jest najlepsza do spożycia bezpośredniego i do wykonywania świeżych, letnich potraw.

Marchew Lenka – korzeń pomarańczowy, walcowaty, o bardzo smacznym miąższu. Odmiana średnio wczesna, którą wykorzystuje się najczęściej do bezpośredniego spożycia, do surówek i na soki.

Marchew Lunar White – biały, podłużny korzeń wyrastający nawet do 30 cm długości. Wyróżnia się bardzo słodkim i soczystym miąższem, dlatego polecana jest do bezpośredniego spożycia.

Marchew Major F1 - korzeń pomarańczowy o dobrze wybarwionym miąższu i skórce, wyrasta do 18 cm długości. Odmiana średnio późna, charakteryzująca się trapezowatym kształtem i brakiem tendencji do zielenienia. Wykazuje wysoką odporność na alternariozę. Doskonale nadaje się do przetwórstwa i dłuższego przechowywania.

Marchew Merida F1 – korzeń pomarańczowy, cylindryczny, długi o gładkiej skórce. Odmiana średnio wczesna, plenna, która nadaje się do zbioru mechanicznego. Można ją przeznaczyć do bezpośredniego spożycia, do przetwórstwa, jak i do dłuższego przechowywania.
 Marchew Nevis F1 – intensywnie pomarańczowy korzeń o cylindrycznym, ostro zakończonym kształcie i gładkiej skórce. Odmiana średnio wczesna wyróżniająca się mocną, ciemną nacią. Nevis F1 jest odporna na choroby i można ją wykorzystywać do zbiorów pęczkowych.

Marchew Pariser Markt 4 – korzeń pomarańczowy, krótki, o kształcie rzodkiewki. Odmiana wczesna, słodka, nadająca się do spożycia na świeżo oraz do konserwowania i mrożenia.

Marchew Polka F1 – najbardziej powszechna odmiana w handlu marchwią. Korzeń pomarańczowy o dobrze wybarwionym miąższu i skórce; ma kształt stożkowaty, tępo zakończony, wyrastający do długości 22 cm. Odmiana średnio wczesna.

Marchew Purple Haze – miąższ korzenia pomarańczowy, a skórka fioletowa, prążkowana. Odmiana średnio wczesna; zbiór od sierpnia do września. Nadaje się do bezpośredniego spożycia oraz do przetwarzania.

Marchew Rumba F1 – ciemnopomarańczowy korzeń  o dobrze wybarwionej skórce, osiągający długość do 22 cm. Charakteryzuje się gładką skórką, bez skłonności do zazielenia oraz mocną nacią. Odmiana średnio wczesna, nadaje się do zbioru mechanicznego.

Marchew Salsa F1 – korzeń pomarańczowy o klinowatym kształcie, dorastający nawet do 24 cm długości. Odmiana późna, plenna, słodka. Doskonale nadaje się do bezpośredniego spożycia w formie surówek i letnich sałatek.

Marchew Samba F1 – korzeń pomarańczowy o kształcie cylindrycznym i lekko klinowatym dorastającym do 22 cm długości. Odmiana późna, plenna, wykorzystywana do spożycia bezpośredniego, do przetwórstwa i na mrożonki.

Odmiana Baby – korzeń pomarańczowy, nieduży o pałeczkowatym kształcie. Odmiana wczesna; nadaje się do bezpośredniego spożycia oraz do tworzenia ciekawych potraw.

Certyfikowane nasiona marchwi do nabycia tutaj

Aneta Malinowska
 

 

Koniecznie zobacz