Odmiany malin letnich i jesiennych do uprawy w Polsce

Jesteś tutaj:

Odmiany malin letnich i jesiennych do uprawy w Polsce

3,4/5 (738 ocen)

‘Benefis’ – średniopóźna odmiana o sztywnych pędach i silnym wzroście. Duże, ciemnoczerwone owoce dojrzewają od połowy lipca.

‘Bristol’ – odmiana wytwarzająca nietypowe, czarne owoce. Rośnie bujnie, pędy dorastają do 4m długości, wymaga wiec podpór oraz przycinania. Kolce występują licznie i są zwrócone do dołu. Duże, kuliste owoce są niezwykle soczyste, aromatyczne i słodkie. Dojrzewa od połowy lipca. Owoce nadają się do bezpośredniego spożycia, przetwarzania na dżemy i galaretki oraz do mrożenia. Odporna na mróz i choroby

Glen Ample – szybko rosnąca, mrozoodporna odmiana, niezwykle popularna na całym świecie. Duże, czerwone owoce można zbierać przez długi czas. Wytwarza sztywne pędy.

‘Sokolica’ – smaczne jasnoczerwone owoce dojrzewające pod koniec czerwca. Łukowate, sztywne pędy mało podatne na choroby.

‘Radziejowa’ – jędrne czerwone owoce. Pędy sztywne, średnio silnie rosnące. Starsze pędy przybierają purpurowe zabarwienie. Odmiana podatna na choroby pędów, ale dość odporna na szara pleśń

Łukasz Skop

Koniecznie zobacz