Nowoczesne domy z bali

Jesteś tutaj:

Nowoczesne domy z bali

3,8/5 (5 ocen)

Ściany

W dużej mierze wpływ na charakter nowoczesnych wnętrz wywierają ściany. Obecnie architekci projektują przestrzenie pozbawione zbędnych ścian. Domy są zatem połączeniem otwartych, dużych przestrzeni. Nie można zatem mówić o małych powierzchniach. Jest zupełnie odwrotnie.

Wewnętrzne ściany konstrukcyjne pokrywa się bejcą. W ostatnim czasie swój renesans przeżywają bejce koloru białego. Mogą one optycznie powiększyć wnętrze zachowując przy tym estetyczne wykończenie. Doskonale komponują się z nowoczesnym wyposażeniem.

Wykończenie ścian nie ogranicza się jednak wyłącznie do tego rodzaju rozwiązania. W wielu nowoczesnych domach z bali spotkać można świadomy zabieg wzajemnego przenikania się różnych sposobów wykończenia ścian. Chodzi tutaj przede wszystkim o wspomniane już wcześniej łączenie. Często spotyka się w jednym pomieszczeniu zarówno bale surowe jak i te wykończone.

Wnętrze domu z bali

Wnętrze domu z bali

Podłogi

Warto zwrócić uwagę także na posadzki. Posadzka znacząco przyczynia się do powstania określonego efektu całościowego. Coraz szersze grono zwolenników zyskują parkiety, a ściślej ujmując parkiety przemysłowe.

Parkiety przemysłowe to inwestycja w wybór. Dlaczego? Ponieważ producenci oferują różne wersje odcieni oraz sposobów układania. Mogą być one poddane lakierowaniu lub olejowaniu.

Nowoczesne domy z bali to doskonały przykład tego, że człowiek po prostu potrzebuje być bliżej natury. Potrzebuje przestrzeni i dostępu do naturalnego światła. Stąd tak chętnie inwestuje się w duże okna, dzięki czemu nowoczesny dom z bali jest jakby połączony z tym wszystkim, co poza nim – ogrodem, lasem czy parkiem…

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz