Nowoczesne domy parterowe

Jesteś tutaj:

Nowoczesne domy parterowe

3,3/5 (40 ocen)
Dom

Jednopoziomowe domy cieszą się w ostatnim czasie sporym zainteresowaniem. Doskonale wkomponują się w istniejącą zabudowę, a czas ich wznoszenia będzie z pewnością stosunkowo krótszy niż w przypadku domów z poddaszem użytkowym. Jednak czy zawsze koncepcja budowy nowoczesnego domu parterowego będzie korzystną inwestycją?


Prosta bryła


Jednym z kuszących czynników są bryły domów parterowych. W chwili obecnej projekty nastawione są na minimalizm, dlatego też czas budowy jest skrócony w porównaniu z czasem  budowy domu z poddaszem użytkowym.

Najczęściej projekty nowoczesnych domów parterowych przeznaczone są dla czteroosobowej rodziny. Nie oznacza to oczywiście, ze tego typu projektu nie można zmodyfikować. Pojawia się jednak pytanie: czy takie działanie będzie opłacalne?

Powierzchnia domów parterowych wynosi przeważnie około 100 m2. Warto o tym pamiętać w momencie decydowania się na określoną działkę. Chociaż domy parterowe to zazwyczaj proste bryły, ale nie zawsze wyglądają podobnie. Projekty różnią się zatem od siebie nie tylko pod względem wizualnym, ale i użytkowym. Dlatego też możesz znaleźć taki projekt, który spełni Twoje oczekiwania.


Z garażem czy bez?


Rezygnację z garażu warto poprzeć mocnymi argumentami. Dlaczego? Ponieważ Ci, którzy zdecydowali się na dom parterowy bez garażu, w momencie użytkowania zaczynają żałować. Z tego względu warto przemyśleć wybór i świadome zrezygnowanie z nowoczesnego domu parterowego z garażem.

W związku z tym zalecamy, aby garaż znajdował się jednak w bryle budynku. Dzięki temu rozwiązaniu podniesiony zostanie komfort użytkowy. Jest to rozwiązanie korzystne z punktu widzenia użytkowników. Ponadto należy zwrócić uwagę na projekty domów parterowych z garażami – ich zakres jest stosunkowo większy niż zakres projektów, w których domy parterowe nie są wyposażone w garaże. Garaż w bryle domu parterowego – jesteśmy jak najbardziej na TAK!

Dom parterowy

Dom parterowy

Układ funkcjonalny wnętrza


Podstawą funkcjonalnego zagospodarowania przestrzeni w domu parterowym jest wydzielenie stref. Chodzi tutaj oczywiście o strefy dzienne i nocne. Do strefy dziennej należeć będą: salon, kuchnia oraz jadalnia. Natomiast strefę nocną kształtować będą oczywiście sypialnie. W skład nowoczesnych domów parterowych wchodzą najczęściej trzy sypialnie.

Oprócz tego dzisiejsze domy parterowe to przede wszystkim domy otwarte. Cechuje je otwarty charakter pomieszczeń. Układy wnętrz nowoczesnych domów parterowych są ciekawe, a równocześnie funkcjonalne. Tworzone są takie układy, które zyskują sympatię architektów wnętrz, a przede wszystkim bezpośrednich użytkowników.

Dom parterowy

Dom parterowy

Zalety


W tym momencie warto dokonać oceny domów parterowych. Trzeba zestawić plusy i minusy, dzięki temu będziesz mógł ocenić: czy dom parterowy jest dla Ciebie? Czy rezygnacja z domu z poddaszem użytkowym była słuszna? czytaj dalej...

Koniecznie zobacz