Kanapy - sofy wypoczynkowe do salonu

Jesteś tutaj:

Kanapy - sofy wypoczynkowe do salonu

3,2/5 (6 ocen)

- gobelinowe – produkowane z lnu lub bawełny, czasem z dodatkiem jedwabiu, które są tu grubym, trwałym i gęsto tkanym materiałem o różnych wzorach,

- skaj - czyli sztuczna skóra, odporna na plamy i łatwa w konserwacji, ale pod wpływem wyższej temperatury przykleja się ubrań i ciała,

- alcantara – materiał powstający z poliestru i poliuretanu, tkany z bardzo cieniutkich mikrowłókien, charakteryzujący się miękkością i trwałością, nie nasiąkający wodą i łatwy do czyszczenia.

Kanapa

Kanapa

Wygoda – kwestia indywidualna


Jedni za wygodną uważają twardą sofę, by mieć mocne podparcie, a inni wolą miękką, by się w niej swobodnie umościć. Najgorzej jest, jeśli takie ambiwalentne potrzeby rozkładają się pomiędzy członkami rodziny. Jedynym rozwiązaniem jest wspólne rozważenie, do czego sofa będzie bardziej potrzebna, a więc do indywidualnego relaksu czy oglądania telewizji, czy raczej do wspólnych chwil i spotkań z przyjaciółmi. W pierwszym przypadku, można spokojnie wybrać miękką, a w drugim lepszą okaże się twarda, na której wygodnie zasiądzie kilka osób.

Kanapa

Kanapa

Sofa dominuje


W każdym salonie sofa jest jakby dominantą. Stoi w strategicznym miejscu i jest chętnie przez wszystkich domowników wykorzystywane do odpoczynku czy wspólnych pogaduszek. Z tych powodów jej zakup jest istotny dla wszystkich z rodziny i warto wspólnie zaplanować jej wybór. Rozważmy wszelkie potrzeby, oczekiwania oraz względy estetyczne, bo sofy nie kupuje się codziennie. Służy ona przynajmniej kilka lat. Życzymy najlepszych decyzji!

Koniecznie zobacz