Biała podłoga - czy to dobry pomysł?

Jesteś tutaj:

Biała podłoga - czy to dobry pomysł?

3,3/5 (214 ocen)

Elegancka, powiększająca wnętrze podłoga – to główne powody chęci posiadania białej podłogi. Jednak oprócz zalet pojawią się także wątpliwości związane z kolorem. Czy biała podłoga jest wartym uwagi rozwiązaniem?


Styl skandynawski


U większości skojarzenie z białym wnętrzem wiąże się przede wszystkim ze Skandynawią. Biała podłoga jest jego nieodłącznym elementem. Wykonuje się ją przeważnie z desek podłogowych, które następnie pokrywa się białą farbą.

W ostatnim czasie trend skandynawski w urządzaniu wnętrz jest w Polsce coraz bardziej popularny. Chętnie w takim stylu urządzamy kuchnię, salon, pokój do pracy czy sypialnię. Z tego tez względu to właśnie w tych pomieszczeniach coraz częściej stąpamy po białej, drewnianej podłodze.

Dzięki niej uzyskuje się efekt delikatności i lekkości wnętrza, równocześnie odbieranego jako bliskiego naturze. Białe deski podłogowe doskonale komponują się z białymi ścianami. Jednak łączy się je również ze ścianami w kolorze błękitu czy delikatnego różu. Wnętrze odbierane jest jako uporządkowane, a równocześnie przestronne. Z tego względu biała podłoga z desek sprawdza się także w małych powierzchniowo pomieszczeniach.

Pomalowanie drewnianych desek na biało jest również dobrą propozycją do metamorfozy wnętrza. Oprócz drewnianych desek popularne są także białe panele laminowane. Swoim wyglądem przypominają drewniane deski. Sprawdzają się w praktyce, tworząc unikatowe wnętrza. Według opinii użytkowników nie sprawiają problemu w utrzymaniu czystości. W związku z tym utrzymanie w czystości białych paneli o teksturze drewna jest porównywalne do innych paneli. Zachowanie w czystości białych paneli budzi właśnie największe wątpliwości, a nie powinno.


Biała podłoga w pokoju

Biała podłoga w pokoju

Płytki ceramiczne


Biała podłoga to niekoniecznie typowa podłoga drewniana. Można bowiem wybrać inny materiał podłogowy. Dzisiaj popularnością cieszą się oczywiście płytki ceramiczne. Układane są nie tylko w kuchni czy w łazience, ale i w salonie. Dlaczego?

Jednym z naczelnych przedstawicieli płytek ceramicznych jest oczywiście gres szkliwiony. To właśnie on bardzo często zjednuje sobie nasze serca. Dostępny w różnych kolorach pozwala na dopasowanie go do własnej aranżacji wnętrza. Biały gres szkliwiony z pewnością kojarzy się z innym stylem niż skandynawski.

Przede wszystkim doskonale pasuje do nowoczesnych jak i tradycyjnych, przestronnych wnętrz. Nadaje im szyku i elegancji.

Tworzy jednolitą powierzchnię, dzięki czemu optycznie powiększa wnętrze. Gładka tafla powstaje, gdy wymiar fugi ma minimalną szerokość. Niektóre z tego typu płytek mogą imitować drewno, dzięki czemu doskonale przypominają naturalne podłogi drewniane.

Podobnie jak w przypadku desek drewnianych czy paneli laminowanych warto przyjrzeć się gresowi pod kątem utrzymania czystości. Oczywiście utrzymanie w czystości wyrobu gresowego nie jest trudne. Jednak nieco inaczej wygląda to w przypadku fug. Wiadomo, że im będą szersze, tym bardziej mogą się brudzić. Jasna fuga może stać się wręcz zmorą pań domu. Trzeba zatem wcześniej zastanowić się, gdzie takie płytki zdecydujemy się położyć.

Dom z białą podłogą

Dom z białą podłogą

Posadzka epoksydowa


Uzyskanie białej podłogi może również sprowadzić się do wyboru posadzki epoksydowej. Tutaj bowiem także pojawiają się rozwiązania wykorzystujące biały kolor. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz