Białe drzwi zewnętrzne - czy to dobry pomysł?

Jesteś tutaj:

Białe drzwi zewnętrzne - czy to dobry pomysł?

3,4/5 (103 ocen)

Drzwi zewnętrzne to być może dylemat wielu z nas. Niekoniecznie chodzi o właściwości antywłamaniowe. Dla wielu często ograniczenie stanowi kolor. Czy białe drzwi zewnętrzne będą odpowiednie?


Plusy białych drzwi zewnętrznych


Jak najbardziej białe drzwi zewnętrzne należą do chętnie wybieranych rozwiązań. Dlaczego? Jedną z niewątpliwych przyczyn jest oczywiście uniwersalność koloru. Doskonale białe drzwi zewnętrze komponują się z kolorowymi elewacjami. Nadają skandynawskiej harmonii. Bardzo często to właśnie zainteresowanie trendem skandynawskim przyczynia się do wyboru białego koloru drzwi zewnętrznych.

Ponadto warto również zaznaczyć, że pomysł na białe drzwi zewnętrzne tkwi w nieprzemijalności koloru. Biały kolor jest popularny zarówno w przypadku stolarki okiennej czy drzwiowej, ale także wykończenia wnętrz czy ich wyposażenia. Sekret tkwi w tym, że biały kolor sprawdza się zarówno we wnętrzach tradycyjnych jak i nowoczesnych. Podobnie jest także w przypadku omawianych białych drzwi zewnętrznych. Nie można zaprzeczyć, że takie drzwi mają swój urok, a równocześnie producenci troszczą się o to, aby ich właściwości nie odbiegały od innych drzwi.

Oczywiście białe drzwi zewnętrzne to spory asortyment. Wybiera się zarówno pomiędzy ich konstrukcją jak i materiałem, z którego są wykonane. Jak powszechnie wiadomo drzwi zewnętrzne mogą być jedno lub dwuskrzydłowe, z przeszkleniami lub bez. W domach jednorodzinnych najczęściej wybiera się drzwi z przeszkleniami, natomiast białe drzwi zewnętrzne pozbawione przeszkleń popularne są w budynkach wielorodzinnych. Skrzydło białych drzwi zewnętrznych może być wykonane jako drewniane, stalowe czy z PCV. Zatem kolor nie stanowi ograniczenia w zakresie wyboru materiału.

Białe drzwi wejściowe

Białe drzwi wejściowe

Minusy białych drzwi zewnętrznych


Jedną z podstawowych wątpliwości pojawiającą się podczas zakupu białych drzwi zewnętrznych jest utrzymanie ich w czystości. Często bowiem to nie po ciemnych drzwiach zewnętrznych, ale właśnie po białych widać, że nie są już nowe, a użytkowane przez lata. Nie zawsze jednak przyczyna tkwi w samym kolorze, ale po prostu w niewłaściwej pielęgnacji i utrzymaniu w czystości.


Jak dbać o drzwi zewnętrzne?


Przede wszystkim ważne jest stałe utrzymywanie czystości i stosowanie środków, które są odpowiednie dla materiału, z którego zostały wykonane drzwi. Częstym błędem jest chociażby usuwanie zanieczyszczeń mokrą ściereczką. Wystarczy, kiedy ściereczka będzie wilgotna. Detergenty nie powinny być ostre, ale łagodne. Oprócz tego należy pamiętać, aby drzwi nie pozostawiać wilgotnych.


Białe drzwi zewnętrzne w drewnianym domu

Białe drzwi zewnętrzne w drewnianym domu

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz