Wyciszanie drzwi wejściowych

Jesteś tutaj:

Wyciszanie drzwi wejściowych

3,3/5 (290 ocen)

Niekiedy drzwi wejściowe nie należycie izolują przed hałasem. Co zrobić, aby drzwi wejściowe gwarantowały nam ciszę i spokój w swoim domu? Jak uzyskać pożądany komfort akustyczny?


Tapicerka drzwiowa


Wyciszanie drzwi wejściowych za pomocą tapicerki drzwiowej jest popularnym sposobem na podniesienie izolacji akustycznej. Drzwi podbija się tapicerką drzwiową od wewnątrz zapewniając znaczne obniżenie dochodzącego z zewnątrz hałasu.

Zazwyczaj obicie drzwi wykonane jest ze skóry ekologicznej i innych materiałów. Wybierając tapicerkę drzwiową wybiera się zarówno spośród kolorów jak i faktur. Popiel, krem czy orzech to tylko niektóre spośród kolorów, które oferują producenci. Tapicerki drzwiowe mogą być głęboko tłoczone, dzięki czemu uwydatniona jest ich trójwymiarowa faktura.

Wybierając kolor i fakturę powinno się zważać na kolorystykę i charakter przedpokoju czy korytarza. Warto jednak zaznaczyć, że materiał pokryciowy ma nieznaczny wpływ na izolację akustyczną. Stąd też najpierw powinno się zebrać informacje na temat materiału wygłuszającego.


Rola tapicerki


Zadanie tapicerki drzwiowej nie ogranicza się z pewnością do zapewnienia pochłaniania dźwięku.  Trzeba także nadmienić, że tapicerka drzwiowa bardzo dobrze izoluje termicznie. Dzięki czemu nasze mieszkanie będzie cieplejsze zimą. Trzeba o tym pamiętać i uwzględnić to podczas wyciszania. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz