Biała podłoga - czy to dobry pomysł?

Jesteś tutaj:

Biała podłoga - czy to dobry pomysł?

3,3/5 (214 ocen)

Biała posadzka epoksydowa nie jest już z pewnością rozwiązaniem przemysłowym. Popularne posadzki przemysłowe są coraz częściej wybierane do pomieszczeń w domu. Posadzki tworzone na bazie żywic epoksydowych stają się zatem ciekawą propozycją dla naszych wnętrz.

Zasadniczo wyróżniają się one kilkoma cechami. Można wymienić tutaj trwałość oraz łatwość w utrzymaniu czystości. Biała podłoga przestaje zatem stwarzać zagrożenia związane z zachowaniem jej pierwotnego wyglądu. Oprócz tego posadzki epoksydowe są odporne na czynniki mechaniczne, dlatego zagrożenia nie stanowi siła nacisku mebli itp.

Biała posadzka epoksydowa jest bardzo chętnie wybierana jako posadzka w kuchni, jadalni czy salonie. Oddziaływanie białego koloru na klimat nowoczesnego wnętrza jest jak najbardziej pozytywne. Optyczne powiększenie, przy równoczesnym zachowaniu czystości jest pożądanym efektem.

Biała podłoga w salonie

Biała podłoga w salonie


Zalety białej podłogi

 

  • Przed podjęciem decyzji warto podsumować jakie zalety niesie za sobą biały kolor podłogi. Przede wszystkim nie musi się wiązać z dużymi kosztami, czego przykładem jest pomalowanie na biało starych desek podłogowych.
  • Takie rozwiązanie pozwala na ujednolicenie podłogi, tworzącą jedną taflę. Tutaj wymienia się przede wszystkim płyty gresowe oraz posadzki epoksydowe.
  • Warto podkreślić, że kolor biały na podłodze powiększa optycznie pomieszczenie, tworzy je jaśniejszym i bardziej przestronnym. Dzięki temu powierzchnia podłogi, którą dysponujemy nie musi być wcale duża. Wręcz przeciwnie biała podłoga sprawdza się w małych pomieszczeniach, które możemy znacząco odmienić.
  • Oprócz tego dopasowanie wyposażenia do białej podłogi nie powinno przysparzać większych trudności. Sprawdzają się meble zarówno te jasne jak i ciemniejsze. Równocześnie należy nadmienić, że biała podłoga to rozwiązanie nie tylko do kuchni czy łazienki, ale i salonu czy sypialni.  

Biała podłoga

Biała podłoga

Jasna podłoga w łazience

Jasna podłoga w łazience

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz