Balustrady szklane - nowoczesne, bezpieczne i piękne

Jesteś tutaj:

Balustrady szklane - nowoczesne, bezpieczne i piękne

3,2/5 (49 ocen)

Inną zaletą barierek ze szkła jest fakt, iż nie mają szczebli i słupków tak wszechobecnych w innego typu balustradach. Brak takich większych bądź mniejszych przestrzeni sprawia, że stają się one wyjątkowo bezpieczne dla najmłodszych, którzy – jak uczy doświadczenie – uwielbiają wkładać pomiędzy szczeble nie tylko swoje ręce i nogi, ale często głowy, co może kończyć się upadkami lub unieruchomieniem dziecka w pułapce barierki.  Dlatego wszelkiego rodzaju balkony, tarasy, antresole czy schody ze szklanymi balustradami są dużo bardziej bezpieczne od większości pozostałych.

Szkło w balustradach dostępne jest w wielu kolorach. Klienci mogą także wybierać pomiędzy taflami przeźroczystymi i matowymi. Niektóre mają  ciekawą, wypukłą fakturę inne są po prostu przeźroczyste i gładkie. Niezwykle cenionym rodzajem szkła wykorzystywanego w balustradach jest szkło samoczyszczące, którego powierzchnia pokryta jest niewidoczną, mineralną substancją, dzięki której brudzi się ono znacznie mniej. Szczególnie sprawdza się w zastosowaniu zewnętrznym, gdyż to promienie słoneczne  i woda przyczyniają się do usuwania pojawiających się zanieczyszczeń. Promienie UV je rozkładają, a opady usuwają resztki brudu nie pozostawiając przy tym śladów po kroplach.

Balkonowe balustrady szklane

Balkonowe balustrady szklane


Ceny szklanych balustrad


Jak w przypadku tego typu usług, trudno jest znaleźć konkretne cenniki. Firmy, które zajmują się montażem balustrad ze szkła wyceniają inwestycje na podstawie indywidualnych projektów. Poniżej znajdą Państwo jedynie orientacyjną wycenę montażu szklanych balustrad.  

- Balustrada prosta ze szkła (hartowanego, laminowanego) na balkon lub taras mocowana w 4 punktach za pomocą okuć punktowych widocznych – 2000 - 2200 zł za metr bieżący.


- Balustrada na biegu, schodowa ze szkła (hartowanego, laminowanego)  mocowana w 4 punktach za pomocą okuć punktowych zabudowanych – 2300 - 2500 zł za metr bieżący.     

- Balustrada na biegu, schodowa  (hartowanego, laminowanego) mocowana w 4 punktach za pomocą okuć punktowych widocznych – 2500 - 2700 zł za metr bieżący.     

- Balustrada prosta ze szkła (hartowanego, laminowanego) na balkon lub taras mocowana na słupkach - 1100 zł. – 1300 zł za metr bieżący.
 

Koniecznie zobacz