Aranżacja jadalni

Jesteś tutaj:

Aranżacja jadalni

0/5 (0 ocen)

Spotkania w gronie najbliższych są bezcenne. Wspólny obiad czy kolacja to chwile, które wspomina się z uśmiechem. Warto zatem w naszych wnętrzach zaaranżować jadalnię, dającą nam możliwość wspólnego spożywania posiłków.


Gdzie?


Wielu z nas spotyka się z dylematem: gdzie i jak urządzić jadalnię? Zależy nam zarówno na zachowaniu przestronności jak i przytulności. W związku z tym zestawiliśmy poniżej atrakcyjne propozycje, które pomogą nam zaaranżować jadalnię.

• Kuchnia

Małe mieszkanie wcale nie musi oznaczać rezygnacji z jadalni i korzyści, które niesie ona ze sobą. Możemy przecież wykorzystać kuchnię do stworzenia jadalni. W takim wypadku stół zazwyczaj ustawiany jest pod ścianą i daje nam szansę codziennego spożywania wspólnych posiłków. W zależności od metrażu decydujemy się na mniejsze lub większe stoły.

Wielu z nas decyduje się również na tego typu rozwiązanie, gdy kuchnia jest duża, a znajdująca się w niej jadalnia stanowi doskonałe uzupełnienie kuchennego wnętrza.

• Salon

Jadalnia  w salonie to propozycja dla tych z nas, którym zależy na wyeksponowaniu stołu. Bardzo często lokuje się jadalnię w salonie ze względu na możliwość oświetlenia jej światłem dziennym. Znajdujące się nieopodal stołu drzwi tarasowe z widokiem na ogród doskonale wpływają na harmonię i spokój, który powinien panować przy wspólnym stole.

Zaplanowanie jadalni w salonie jest propozycją wygodną i kuszącą potencjalnych użytkowników.


Jadalnia

Jadalnia

• Łącznik salonu i kuchni

Kuchnia i salon nie stanowią jedynych możliwych rozwiązań dotyczących lokalizacji jadalni. Ciekawą alternatywą wydaje się zaprojektowanie jadalni w osobnym pomieszczeniu pomiędzy kuchnią, a salonem. Oprócz tego równie interesujący jest projekt jadalni w tzw. łączniku pomiędzy częścią kuchenną, a dzienną naszego domu.

Stół znajduje się zatem na granicy tych pomieszczeń lub wypełnia osobne pomieszczenie łączące. Takie zaaranżowanie przestrzeni jest najczęściej wybierane. Rozluźniona atmosfera nieograniczona dodatkowymi elementami wyposażenia idealnie wypełnia spożywanie wspólnych śniadań, obiadów czy kolacji.

Jadalnia

Jadalnia

Stoły


Centralną częścią jadalni jest stół. To jej nieodłączny element wyposażenia. I tak jak ważne jest miejsce, tak ważny jest i on – stół. Jaki zatem będzie najlepszy? Jaki najkorzystniej wypełni przestrzeń? czytaj dalej...

Koniecznie zobacz