Akcesoria do grillowania - w co warto się zaopatrzyć? Przeczytaj!

Jesteś tutaj:

Akcesoria do grillowania - w co warto się zaopatrzyć? Przeczytaj!

0/5 (0 ocen)
Perspektywa kilku dni wolnych, biało-czerwone flagi na ulicach miast, brak piwa, mięsa i musztardy w sklepach oraz ładna, słoneczna pogoda – to może oznaczać tylko jedno, zbliża się majówka i możliwość rozpalenia grilla! O tym, ile radości niesie za sobą grillowanie wie z pewnością każdy fan przypieczonej karkówki. Już sam zapach wydobywający się spod pokrywy potrafi sprawić, że momentalnie staniemy się głodni. Aby proces ten przebiegał jeszcze sprawniej i wygodniej stworzono szereg akcesoriów wspomagających. Niniejszy tekst postara się przybliżyć i pokrótce opisać artykuły, których zakup przyczyni się do większego komfortu spożywania. 
 

Zanim zapłonie

 
Jak mówi stare powiedzenie „nie ma dymu bez ognia”. Aby cieszyć się smakiem grillowanej kiełbaski musimy najpierw zatroszczyć się o odpowiedni płomień. W tym celu będzie nam potrzebna wysokiej jakości podpałka. Warto zdecydować się na jej ekologiczną formę, która jest pozbawiona szkodliwych substancji i zachowuje jednocześnie skuteczność. Możemy posłużyć się również zrębkami drzewnymi, które nadają potrawom niepowtarzalnego smaku i zapachu. Wystarczy rozsypać je wokół węgla i pozwolić się żarzyć. Jeśli rozpalanie ognia nie jest naszą mocną stroną możemy wspomóc się specjalną dmuchawą. Jest to o wiele prostsze oraz bezpieczniejsze, a także przyspiesza moment rozpalenia. Za pomocą kołowrotka dostarczamy niezbędnego tlenu płomieniom. 
 

W co warto się zaopatrzyć? 

 
Obowiązkową pozycją dla fanów grillowanych potraw w postaci szaszłyków są szpikulce. Możemy zdecydować się na wersję stalową lub wykonaną z bambusa. Długie na kilkadziesiąt centymetrów umożliwią nam cieszenie się ulubioną potrawą. Kolejnym przedmiotem wartym uwagi są drewniane szczypce do grilla ułatwiające przewracanie.  Za ich pomocą dokładnie przypieczemy ulubiony rodzaj mięsa. Podobnym produktem jest łopatka do grilla ze stali nierdzewnej która umożliwia przekręcanie mięs, warzyw itp. Firma Floraland proponuje nam również stalowe widelce z wygodnym uchwytem oraz możliwością zawieszenia przy grillu. Ciekawym pomysłem są też ruszty o różnym kształcie. Możemy nabyć na przykład ruszt w kształcie ryby lub przystosowany do parówek. Dzięki nim z powodzeniem przygotujemy do spożycia swój ulubiony rodzaj potraw. U chcących żyć w zgodzie z naturą zainteresowanie wzbudzi z pewnością cedrowa deska do grillowania pomagająca w przygotowaniu posiłków. Dzięki naturalnym materiałom użytym do produkcji potrawy zyskają specyficzny smak i aromat. Deska z powodzeniem może być używana do mięs, warzyw itp. 
 

Czyszczenie i konserwacja

 
Po udanym spotkaniu w rodzinnym gronie przy płonącym grillu nieuchronnie nadchodzi czas na posprzątanie po imprezie. Aby tego dokonać możemy wspomóc się stworzoną ze stali i mosiężnego włosia szczotką do czyszczenia rusztu. Umożliwi ona usunięcie głębokich zabrudzeń nawet w trudno dostępnych miejscach. Jednocześnie jej konstrukcja nie spowoduje zarysowań ani innych szkód na powierzchni grilla. Dla fanów łączenia różnych funkcji poleca się zakup Szczotki 3 w 1, która zespala w sobie właściwości gąbki, szczotki oraz skrobaka. 
 

Podsumowanie

 
Grillowanie należy do jednej z najprzyjemniejszych czynności jakiej możemy się oddać gdy tylko na zewnątrz zrobi się odpowiednio cieplej. Wielu z nas nie wyobraża sobie letniego krajobrazu bez zapachu potraw z grilla. Aby uczynić ten proces jeszcze bardziej wygodnym powstał szereg akcesoriów mających w zamyśle ułatwić nam spożywanie ulubionych potraw. Pomagają one zarówno w rozpaleniu ognia, grillowaniu mięs czy też czyszczeniu po skończonym procesie. Ich zakup nie obciąży znacząco naszej kieszeni, natomiast w zamian zyskamy komfort, a grillowanie będzie nam się kojarzyć jeszcze lepiej.

Koniecznie zobacz