Akcesoria basenowe - co warto o nich wiedzieć? Zobacz!

Jesteś tutaj:

Akcesoria basenowe - co warto o nich wiedzieć? Zobacz!

3/5 (6 ocen)
O posiadaniu własnego basenu marzył chyba każdy z nas. Możliwość wodnego relaksu we własnej strefie ciszy na podwórku jest z pewnością wyjątkowym uczuciem. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na zafundowanie basenu z prawdziwego zdarzenia. Najczęściej wpływ na to mają kwestie finansowe oraz przestrzenne. Znacznie bardziej popularne są składane baseny ogrodowe, którymi umilamy sobie odpoczynek podczas ciepłych, letnich dni. Posiadanie swojego kąpieliska wiąże się również z koniecznością jego utrzymania oraz odpowiedniej konserwacji. Niniejszy artykuł postara się przedstawić i pokrótce opisać kilka gadżetów przydatnych w sytuacji posiadania własnego basenu. 
 

Przydatne akcesoria 

 
Jeśli chcemy mieć stale na uwadze temperaturę wody w naszym basenie powinniśmy zdecydować się na zakup termometru. Do wyboru mamy różne rodzaje, możemy wybrać egzemplarz, który będzie umieszczony w wodzie na stałe, lub termometr dryfujący, dodatkowo pełniący funkcję ciekawej ozdoby. Jako przykład można tutaj podać Termometr do basenu – delfin firmy Hecht, który zgodnie z nazwą wyposażony jest w bojkę imitującą tego wodnego ssaka. Produkt nie zawiera rtęci, przez co jest w stu procentach bezpieczny dla użytkowników. Istotne jest, aby materiał z którego został wykonany był odporny na długotrwałe przebywanie w wodzie, na działalność środków chemicznych w basenie oraz warunki atmosferyczne, takie jak np. nadmierna ilość promieni słonecznych. Kolejnym ciekawym przyrządem są dozowniki do chemii basenowej oraz chloru. Te unoszące się po powierzchni wody pojemniki stopniowo uwalniają zawarte w nich środki, umożliwiając dokładne ich rozprowadzenie. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wprowadzenie specyfików w obręb basenu. Dozowniki są całkowicie odporne na działanie chemii, ponadto możemy sami regulować częstotliwość uwalnianych substancji. Dla tych, którzy chcą zabezpieczyć swój basen od spodu powstała specjalna polietylenowa mata w kształcie kwadratu, która skutecznie chroni materiał przed uszkodzeniami pochodzącymi z ziemi w formie kamieni, patyków i innych ostrych przedmiotów. Mata eliminuje również możliwość pojawienia się pleśni lub wrastania roślin w strukturę basenu. Jest także świetną alternatywą dla twardego podłoża w sytuacjach, gdy nasze bose stopy po wyjściu z wody muszą znaleźć grunt. Dzięki zastosowaniu maty materiał, z którego został wyprodukowany basen będzie mniej podatny na zniszczenie, a to wpłynie na długość użytkowania całego basenu. Mata jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, łatwo się składa i nie pochłania dużo miejsca. 
 

Utrzymanie czystości 

 
Posiadanie basenu wiąże się również z koniecznością jego czyszczenia. Do tego celu warto zaopatrzyć się w specjalną szczotkę basenową, która pomoże w eliminacji zanieczyszczeń. Za jej pomocą bez problemu usuniemy brud z dna oraz ze ścianek. Jej kształt przystosowany jest do trudno dostępnych miejsc w basenie. Posługiwanie się szczotką sprawi, że nie straszne będą nam glony lub zalegający osad. Pomocną w procesie konserwacji może okazać się siatka z trzonkiem, za pomocą której odłowimy wszelkie zanieczyszczenia w postaci liści, pyłków itp. Gęsty materiał pozwala na dokładne zbieranie nawet najmniejszych elementów, a dzięki teleskopowemu trzonkowi dostaniemy się nawet do najodleglejszych zakamarków. Kolejną formą ochrony jest osłona do basenu, którą możemy posłużyć się w celu zakrycia naszego kąpieliska. Niweluje to konieczność częstej wymiany wody oraz czyszczenia, pozwala na zaoszczędzenie środków chemicznych oraz stanowi zaporę przed niepożądanymi intruzami za pomocą której możemy dodatkowo regulować temperaturę wewnątrz. 
 

Podsumowanie 

 
Kąpiel w przydomowym basenie to przyjemna forma wypoczynku oraz niezła frajda. Gdy już jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami własnego zbiornika wodnego warto byłoby odpowiednio o niego zadbać. W tym celu stworzono szereg przedmiotów mających pomóc w czyszczeniu. Zakup tych przedmiotów nie jest obowiązkowy, natomiast stanowi przydatne uzupełnienie, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się kąpielą przez dłuższy czas. Biorąc pod uwagę fakt, że decydując się na ich kupno oszczędzamy sobie w przyszłości wydatków na naprawę i konserwację, wybór wydaje się być oczywisty. Ponadto niektóre przedmioty mogą być także fajną dekoracją.

Koniecznie zobacz