Urządzanie i projektowanie funkcjonalnej garderoby

Jesteś tutaj:

Urządzanie i projektowanie funkcjonalnej garderoby

3,3/5 (19 ocen)

Oprócz tego rodzaju kwestii wymiarowych odnosi się także do kwestii przymierzania i ubierania się w garderobie. Do tych czynności potrzebne jest ok. 1,5 m2.

Podane wymiary odnoszące się do garderoby są oczywiście wymiarami minimalnymi. Jeżeli ma się możliwość zaadaptowania większej powierzchni na garderobę to jak najbardziej warto. Można wtedy w niej umieścić chociażby deskę do prasowania, dzięki której bieżące wyprasowanie ubrania nie będzie stanowiło jakiegokolwiek kłopotu. Zatem z pewnością większa powierzchniowo garderoba daje więcej możliwości i wygody w jej użytkowaniu.

Meble w garderobie

Meble w garderobie
 

Co w garderobie?Urządzanie garderoby to wynik przemyślanych decyzji, co w garderobie będzie się znajdowało. W związku z tym wcześniejsze zaplanowanie jak najbardziej korzystnie przemówi za jej użytecznym urządzeniem.

  • Koszule, marynarki, spodnie…


Podstawowymi ubraniami przechowanymi w garderobie są oczywiście koszule, marynarki, spodnie czy sukienki. Ich funkcjonalne przechowywanie zapewni oczywiście drążek na wieszaki.

Problemu nie stanowi oczywiście wysokość jego zamocowania. Obecnie mocuje się go przeważnie pod sufitem. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu oszczędza się przestrzeń. Warto zaznaczyć, że przydatny okazuje się pantograf. Dzięki niemu zdejmowanie ubrań z wysokości jest czynnością nie sprawiającą jakiegokolwiek problemu.
 

  • Buty


Wyposażenie garderoby w specjalne szafki na buty jest podstawą. Rozwiązaniem są także specjalne stelaże czy półki. Dzięki nim uporządkowanie butów nie będzie trudne.

Wymienione powyżej propozycje znacznie lepiej sprawdzą się niż popularne trzymanie butów w pudełkach. Buty w pudełkach nie zachowują swojej formy tak jak dzieje się to w przypadku stelaży na rolkach.
 

  • Różności


Oprócz koszul, marynarek czy butów w garderobie znaleźć można wiele innych części ubiorów. Wymienić trzeba tutaj chociażby bieliznę czy drobną galanterię. Sprawdzonym rozwiązaniem ułatwiającym korzystanie z garderoby są oczywiście szuflady z przegrodami. Mogą być one stalowe lub drewniane.

Garderoba gwarantuje wygodę. Jednak przy braku odpowiedniego jej urządzania i wyposażenia nie sprawdzi się jako funkcjonalne pomieszczenie. Pamiętaj o tym!

mgr inż. Zuzanna Buszta


Koniecznie zobacz