Telewizor w salonie - aranżacja, porady i zdjęcia

Jesteś tutaj:

Telewizor w salonie - aranżacja, porady i zdjęcia

3,6/5 (9 ocen)

Widoczny na ścianie telewizor wiąże się najczęściej z podkreślenia jego roli w Twoim domu. Znacznie więcej trudności może przysporzyć jego zamaskowanie.

Nieco innym proponowanym rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalnych szafek pod telewizory lub wykorzystanie regału. Szafki pod telewizory proponują nierzadko nawet producenci samych odbiorników.

Wkomponowanie telewizora we wnętrze Twojego salonu z pewnością powinno wiązać się z jego praktycznym zamontowaniem. Wiąże się to z późniejszą wygodą odbiorcy. Z tego względu najlepiej ograniczyć promienie słoneczne, które znacznie mogłyby ograniczyć oglądanie podczas słonecznych drzwi.

Istotny oprócz światła jest także kąt, pod którym ogląda się telewizje. Najlepiej do zmieniające się kąta dostosowują się telewizory plazmowe. Nieco inaczej wygląda to w przypadku telewizorów LCD.


Cechy telewizoraTelewizor w salonie będzie jak wiadomo skupiał znacznie szersze grono odbiorców niż telewizor w kuchni czy w sypialni. Stąd warto zwrócić uwagę na ilość wejść i wyjść audio-wideo.

Dzięki wejściom i wyjściom audio-wideo można dokonać śmiałej rozbudowy. Chodzi tutaj chociażby o inwestycję w kino domowe, które to będzie współpracowało bezpośrednio z odbiornikiem telewizyjnym. Zatem ilość wejść i wyjść audio-wideo będzie w pełni decydowała o ilości dodatkowego sprzętu, który będziesz mógł podłączyć (np. kamera, aparat fotograficzny).

Wobec tego telewizor w salonie jest potrzebny. Nie powinien jednak zdominować Twojego życia rodzinnego i spotkań towarzyskich. Pamiętaj o tym!

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz