System monitoringu posesji

Jesteś tutaj:

System monitoringu posesji

2/5 (3 ocen)

Dom wspaniały i piękny to marzenie każdego z nas. Z pewnością stanie się taki, gdy będzie bezpieczny. Na skutek wzrastającego ryzyka włamania coraz częściej decydujemy się na zainwestowanie w systemy alarmowe, ale nie tylko…


Bezpieczeństwo naszych domów


Posiadanie ekskluzywnego wyposażenia i nowoczesnych sprzętów w znaczącym stopniu przyczynia się do coraz częstszych włamań. W celu zabezpieczenia naszego dobytku inwestujemy w systemy ochrony dające możliwość dozoru.

Nie chodzi tutaj wyłącznie o systemy alarmowe, które informują o zaistniałym zagrożeniu. Bardzo popularne są również systemy monitoringu, ponieważ dzięki nim możliwa jest ochrona oraz kontrola budynku.


System monitoringu, a ryzyko


Decydując się na monitoring naszych posesji należy podjąć kroki, które pozwolą określić poziom zagrożenia. Sytuacja wygląda zatem podobnie jak w przypadku zakupu drzwi antywłamaniowych. Powinny być one dostosowane do powstania możliwego zagrożenia.

Na podstawie tego wyróżnia się obiekty niskiego ryzyka takie jak: obiekty mieszkalne czy administracyjne oraz obiekty wysokiego ryzyka: banki, kantory. To właśnie rodzaj obiektu i wynikający z niego poziom zagrożenia będzie kształtował system ochronny.

W przypadku obiektów mieszkalnych, czyli naszych domów najczęściej wprowadza się systemy monitoringu w postaci Systemów Telewizji Dozorowej (CCTV). Dzięki telewizji dozorowej możliwe jest kontrolowanie tego, co dzieje się w budynku lub na zewnątrz bez konieczności zatrudniania ochroniarzy.


Zestawy do monitorowania


Jak powszechnie wiadomo systemy monitoringu to systemy współpracujących ze sobą kamer i stacji bazowych. Najczęściej decydujemy się na rozwiązania bezprzewodowe. Wynika to głównie z faktu podjęcia decyzji o zamontowaniu systemu monitoringu dopiero po wykończeniu naszych domów i ich wyposażeniu. W związku z tym zależy nam na ochronie bez wcześniejszego niszczenia ścian i sufitów.

Kamery wchodzące w skład systemów monitorujących mają zazwyczaj zmienny kąt widzenia, dzięki czemu kontrola nie skupia się wyłącznie na jednym punkcie. Ponadto należy wspomnieć również o rejestratorach, ponieważ to właśnie one przeprowadzają nagrywanie. Współczesne systemy monitorujące są kolokwialnie ujmując wygodne. Kontrola zarejestrowanych nagrań nie musi odbywać się wyłącznie w domu. Możliwa jest także internetowa praca systemu.

System monitoringu

System monitoringu

Typowe rodzaje kamer


Oczywiście każdy z elementów systemu monitorującego pełni ważną rolę. Postanowiliśmy jednak bliżej przyjrzeć się samym kamerom. To właśnie od nich uzależniona jest przecież jakość uzyskanego obrazu i możliwość rozpoznania ewentualnego złodzieja.

Kamery kopułkowe

Swoją nazwę zawdzięczają kształtowi obudowy. Obudowę tworzy szklana kopuła. W wielu przypadkach wykonana jest jako wandaloodporna. Dzięki temu jej uszkodzenie czy zniszczenie wymaga znacznie więcej trudu niż w rozwiązaniach standardowych.

Kamery kopułkowe stanowią jedno z najbardziej popularnych rozwiązań. Stosować można je zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz chronionego obiektu, posesji. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz