System monitoringu posesji

Jesteś tutaj:

System monitoringu posesji

1,5/5 (2 ocen)

Kamery zintegrowane

Praca tego typu kamer jest bezpośrednio zintegrowana z komputerem. Podobnie jak kamery kopułkowe tak i kamery zintegrowane charakteryzują się szczelnymi obudowami. Dzięki temu mogą być zastosowane na zewnątrz chronionego obiektu.

Kamery zintegrowane wyposażone są zazwyczaj w automatyczne funkcje Dzień/Noc, które gwarantują wyższą jakość obrazu niż w kamerach pozbawionych tego typu elektronicznej funkcji. W związku z tym nie powinno nas dziwić, że kamery zintegrowane są stosunkowo droższe od kamer kopułkowych (ceny od 100 zł wzwyż).

Kamery kompaktowe

Najdroższym typem kamer kompaktowych są kamery kompaktowe  HD-SDI (ceny od 1600 zł). Jednak wraz ze wzrostem ceny rośnie tutaj także jakość uzyskanego obrazu. To rozwiązanie daje możliwość wygenerowania płynnego obrazu (Full HD).

Ponadto kamery kompaktowe typu HD-SDI wyposażone są w filtr podczerwieni (praca Dzień/Noc) oraz systemy redukcji szumów.

kompaktowe z funkcją WR – szeroki zakres dynamiki – najczęściej montuje się przy wejściach głównych. Przeszkody nie stanowią zatem trudne warunki oświetleniowe.

Kamery do monitoringu

Kamery do monitoringu

Zalety systemów monitorujących


Jedną z podstawowych zalet jest analiza obrazu nie w jednym, ale w kilku elementach systemu. Poza tym systemy monitorujące coraz częściej mają funkcje, dzięki którym mogą reagować na nieprawidłowości (np. utratę ostrości).

Dodatkowo należy zaznaczyć, że steruje się systemem nie tylko poprzez rejestrator, ale i pilot. Coraz częściej systemy monitoringu mają wbudowane bezprzewodowe łącza WI-FI. Istnieje możliwość ustawienia czasowego trybu pracy.

Monitorowanie jest zatem wielofunkcyjne, ale przede wszystkim daje zwiększone poczucie  bezpieczeństwa w naszych domach, a nowoczesny design coraz częściej odbiega od typowych skojarzeń z monitoringiem.

Czy warto zainwestować w system monitoringu? Z pewnością tak. Należy jednak pamiętać, aby granica zabezpieczenia własnego domu nie została przekroczona w stronę chorobliwej i skrajnej ochrony naszych bliskich i naszego mienia.

mgr inż. Zuzanna Buszta


Koniecznie zobacz