Rolety zewnętrzne - warte uwagi?

Jesteś tutaj:

Rolety zewnętrzne - warte uwagi?

2,6/5 (8 ocen)

Dodatkowe przesłony, jakimi są rolety zewnętrzne z pewnością nie znajdują zastosowania tylko i wyłącznie w przypadku sklepów czy marketów, chroniąc majątek przed złodziejami. Ze względu na szereg ich zalet chętnie wykorzystywane są w budownictwie jednorodzinnym i wielorodzinnym. Nie dziwi już zatem fakt, że świadomie decydujemy się na zakup rolet zewnętrznych.


Funkcje rolet zewnętrznych


Rolety zewnętrzne stanowią dodatkową barierę, która przesłania nasze okna. Dzięki nim istnieje możliwość zapewnienia prywatności i odizolowania się od wścibskich sąsiadów, których okna znajdują się centralnie naprzeciwko naszych.

Ponadto rolety zewnętrzne w znacznym stopniu tłumią lub całkowicie eliminują dźwięki z zewnętrz. Pełnią zatem funkcję ochronną, zabezpieczając przed hałasem.

Funkcja ochronna nie ogranicza się jednak tylko i wyłącznie do dźwięku. Niezwykle istotną kwestią jest również możliwość zabezpieczenia naszego domu przed tzw. „ucieczką ciepła”. Fizyka budowli i wynikający bezpośrednio z jej zagadnień przepływ ciepła może zostać ograniczony. Rolety zewnętrzne mają zatem szereg zalet, a jedną z nich jest właśnie ochrona termiczna.

Można mówić tutaj o ochronie termicznej zimowej, która polega na znacznie mniejszej „ucieczce ciepła” w okresie zimowym niż w przypadku braku zastosowania rolet. Równocześnie rolety zewnętrzne to także ochrona termiczna dla naszych wnętrz w okresie letnim. Rolety zewnętrzne, jeżeli są opuszczone, to w znacznym stopniu ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń. W związku z tym, dzięki roletom możemy uzyskać efekt przytulnych wnętrz zimą, kiedy za oknami mróz i chłodnych latem, kiedy na zewnątrz panują upały.


W wielu przypadkach decyzja o zakupie rolet zewnętrznych nie wynika bezpośrednio z powyższych przyczyn. Każdy, kto chce chronić swój dobytek przed niepowołanymi osobami powinien zdecydować się na tego typu rozwiązanie. I w wielu przypadkach to jest główną przyczyną zakupu rolet zewnętrznych. Rolety zewnętrzne postanawiają zakupić zarówno osoby, które dopiero budują swój dom jak i ci, którzy mieli już w domu złodziei.

Rolety antywłamaniowe

Rolety antywłamaniowe

Budowa


Materiał, z którego wykonane są rolety zewnętrzne to najczęściej specjalnie wyprofilowane aluminium. Musi ono mieć charakterystykę zgodną z normą europejską EN 1396. Producenci rolet zewnętrznych oferują szeroki zakres profili. Materiał pokrywany jest trwałymi farbami, odpornymi na ścieranie. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz