Praktyczna aranżacja małej kuchni

Jesteś tutaj:

Praktyczna aranżacja małej kuchni

3,7/5 (28 ocen)

Ciekawe pomysły to przede wszystkim podświetlane sufity podwieszane. Wykonuje się je z płyt gipsowych. Oświetlenie zapewniają halogeny lub paski z lampkami typu LED. Te drugie w ostatnim czasie są znacznie bardziej na topie. W związku z tym halogeny znajdują się na pozycji drugiej.

Mała kuchnia musi być praktycznie urządzona. Wymienione powyżej rodzaje sztucznego oświetlenia nie zajmują dodatkowego miejsca, dlatego też doskonale sprawdzają się w małych kuchniach. Żyrandole czy lampy wiszące w małej kuchni są po prostu zbyteczne. Jeżeli jednak nie zamierzasz z nich rezygnować to chociaż wybierz takie, które nie zabiorą zbyt dużo cennego w małej kuchni miejsca.

Aneks kuchenny

Meble na zamówienie


Projektowanie i wykonanie mebli przeznaczonych dla indywidualnego klienta nie jest z pewnością chwilową modą. Możliwość dopasowania mebli do kuchennego wnętrza bez zbędnych przeróbek – na takie rozwiązania stawia się obecnie.
I chociaż w wielu przypadkach może wydawać się, że małe kuchnie nie są tego warte, to z pewnością tak nie jest. Mała kuchnia potrzebuje mebli na zamówienie znacznie bardziej niż kuchnia większa. W większych kuchniach nie trzeba przejmować się każdym zajętym metrem kwadratowym.

Gotowe meble w małych kuchniach po prostu się nie sprawdzają. Meble wykonywane na wymiar są promowanym rozwiązaniem. Nie tylko zapewnią Ci swobodne poruszanie się, ale i praktyczne wykorzystanie powierzchni. Nie będzie zatem pustych przestrzeni, które można byłoby właściwie wypełnić. Dopasowanie zamawianych mebli to główna zaleta tego typu mebli.

Jakie koszty? Mogą, ale nie muszą być wyższe od mebli gotowych. Nie musisz przecież decydować się od razu na ekskluzywne meble. Najczęściej producenci podają, że ceny ustalane są jednostkowo, zgodnie z indywidualnym zamówieniem. W związku z tym nie możemy podać Ci konkretnych cen.

mgr inż. Zuzanna Buszta


Koniecznie zobacz