Pelargonie angielskie, wielkokwiatowe - uprawa, rozmnażanie i choroby

Jesteś tutaj:

Pelargonie angielskie, wielkokwiatowe - uprawa, rozmnażanie i choroby

3,3/5 (460 ocen)

Jeżeli na szyjce korzeniowej zobaczymy wiele słabych pędów, z pewnością roślinę zaatakowała infekcja bakteryjna. Niestety nie pomogą żadne zabiegi. Roślinę trzeba szybko odseparować od pozostałych okazów i  zniszczyć.

Gnijąca łodyga oraz pleśń na liściach jest wynikiem ataku grzybów, który wiąże się ze zbyt wilgotnym  środowiskiem. Chorą  roślinę likwidujemy, ponieważ nie da się jej już wyleczyć.

Bujne ulistnienie przy jednoczesnym braku kwiatów świadczy o przenawożeniu rośliny. Trzeba na jakiś czas zminimalizować dawki dostarczanych mieszanek nawozowych.

Pelargonię angielską (wielkokwiatową) mogą także zaatakować mszyce, czyli małe owady, które możemy próbować zwalczać za pomocą środków insektobójczych dostępnych w sklepach ogrodniczych. Domowym sposobem na ich zwalczanie jest użycie maceratu z pokrzywy. Przygotowujemy go zalewając pokrojoną pokrzywę letnią wodą. Po kilku godzinach preparat jest gotowy by użyć go do dokonania oprysków.

Pelargonia angielska, jak do tej pory popularna we Francji, Anglii czy Niemczech, zaczyna zdobywać zwolenników także w naszym kraju. Roślina wygląda naprawdę efektownie, a nie wymaga bardziej pracochłonnej czy trudniejszej pielęgnacji niż inne odmiany pelargonii.

Wysokiej jakości nasiona pelargonii kupisz tutaj

Marta Niegierewicz
 

Koniecznie zobacz