
- 1/3
- Następne
Sterowanie
Kominki gazowe różnią się od kominków na paliwo stałe również samym sposobem sterowania. System sterujący umożliwia kontrolę temperatury. W odpowiedniej odległości od paleniska znajduje się tzw. skrzynka sterująca. Dzięki temu rozwiązaniu ogrzewać można nie tylko pomieszczenie, w którym znajduje się kominek, ale i cały dom. Zautomatyzowany system umożliwia dostosowanie pracy ogrzewania do temperatury panującej w pomieszczeniu. Nieskomplikowaną obsługę zapewnia również pilot, dzięki któremu mamy bezpośredni wpływ na wielkość płomienia w kominku gazowym. Kwestią istotną jest także to, że ogrzewanie działa nawet bez braku prądu. Z tych względów kominki zasilane gazem z komorami zamkniętymi są chętnie montowane i dopuszczalne w budynkach użyteczności publicznej.
Kominek gazowy
Wygląd
Nie tylko kwestie techniczne przyczyniają się do tego, że kominki gazowe cieszą się tak sporym zainteresowaniem. Z pewnością duży wpływ wywiera także ich estetyczne wykonanie. Kominek gazowy swoim wyglądem przypomina kominek tradycyjny na paliwo stałe.
Precyzyjne i zbliżone do tradycyjnego kominka wykonanie odnosi się również do samego paleniska. Wyposażone jest ono w zestawy ceramicznych elementów takich jak: szyszki, węgielki czy polana, które do złudzenia przypominają naturalne odpowiedniki. Ponadto dno może być wykonane z imitacji kamieni bądź żaru. Ścianki paleniska wykonywane są zazwyczaj jako czarne, metalowe panele, które kontrastują z płomieniem. Ścianki mogą być wykonane także jako imitacja ceglanej ściany.
Producenci kominków gazowych dążą do tego, aby ich rozwiązania mogły w pełni być zharmonizowane z wnętrzem. W związku z tym na rynku dostępne są kominki gazowe wolnostojące jak i wkłady kominkowe. W zależności od aranżu wkłady kominkowe nie ograniczają się tylko i wyłącznie do płaskich. Coraz częściej występują jako narożne, panoramiczne czy dwustronne.
Kominki gazowe są przyjazne dla naszych wnętrz. Mają szereg zalet, dzięki którym ich popularność rośnie z każdym dniem.a