Kominki narożne - aranżacje

Jesteś tutaj:

Kominki narożne - aranżacje

3,8/5 (70 ocen)

Projektowanie domu wcale nie jest za wczesnym momentem, aby pomyśleć o kominku – jego lokalizacji i aranżacji. Być może kominek narożny jest przeznaczony właśnie dla Twojego wnętrza?


Powierzchnia salonu


Kominek zlokalizowany jest zazwyczaj w salonie jako wkomponowany we wnętrze lub wyeksponowany. Przyczynia się do kształtowania nowego, przytulnego mikroklimatu salonu.

Nie zawsze jednak kominek w salonie wygląda tak samo. W dużej mierze wynika to z powierzchni salonu. Nie w każdym salonie można bowiem umieścić kominek w centrum. Znacznie częściej lokalizuje się go przy ścianie, dzięki czumu nie zabiera się dodatkowej przestrzeni na środku salonu.

Jednak nawet i takie działanie z pewnością nie będzie korzystne, gdy salon nie jest przestronny. W takim przypadku najlepiej sprawdzają się kominki narożne – funkcjonalne i równie piękne jak te kominki, które zostały opisane powyżej.


Inne czynniki decydujące o lokalizacji


Nie tylko sama powierzchnia salonu przyczynia się do umieszczenia kominka w narożu. Bardzo często wynika to ze względu na nośność i zapewnienie bezpieczeństwa.

Decyzja o kominku narożnym jest także powszechna, gdy zdecydujesz się na kominek w już wybudowanym domu. Wtedy ograniczenie w zainwestowanie chociażby w modele dwustronne kominków (lokalizowane w centrum) wynika z istniejącego wyposażenia salonu i znajdujących się w nim sprzętów.


Kominek narożnikowy

Rolę kominka narożnego w minimalistycznym wnętrzu można dodatkowo podkreślić innym kolorem ściany. Połączenie bieli i ciemnego brązu czy granatu wzmocni nowoczesny charakter wnętrza Twojego salonu

Nowoczesne i tradycyjne


Kominki narożnikowe z pewnością nie są przeznaczone dla jednego stylu wnętrza. W związku z tym produkowane są dla wnętrz nowoczesnych, gdzie istotny jest minimalizm jak i tych tradycyjnych czy rustykalnych.

Kominki narożne dają bowiem możliwość dzięki szerokiemu zakresowi materiałów wykończeniowych na całkowite dopasowanie do charakteru wnętrza. Stąd tak istotny w praktyce okazuje się styl, który odpowiada nowobudowanemu lub istniejącemu salonowi.

Kominek narożny

Kominek narożny

Propozycja dla wnętrza nowoczesnego


Już w momencie pierwszej styczności z nowoczesnymi kominkami narożnymi widać ich charakterystyczne cechy. Przede wszystkim kształt wkładu kominkowego nie sprowadza się do rozmaitego, a wręcz przeciwnie prostego i pozbawionego zbędnych w tym przypadku detali ozdobnych. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz