Kominki ekologiczne

Jesteś tutaj:

Kominki ekologiczne

3,7/5 (9 ocen)

W chwili obecnej ekologiczne wyposażenie domowych wnętrz przyciąga naszą uwagę. Wynika to przede wszystkim z chęci życia w zgodzie z naturą, a równocześnie z panującą modą. Ekologiczna egzystencja cieszy się zatem sporą popularnością…


Ekologia


Słysząc o kominkach ekologicznych z pewnością chętniej się nimi zainteresujemy niż dotychczas atrakcyjnymi, typowymi rozwiązaniami. Zależy nam przecież na oszczędzaniu energii i harmonii z otaczającą nas naturą. Nie dziwi już zatem fakt, że powstające produkty muszą być do tego w pełni przystosowane.

Ekologiczne pozyskiwanie energii jest w związku z tym niezwykle praktyczne. Warto zatem  tym przychylnie spojrzeć w stronę kominków ekologicznych.


Charakterystyka biopaliwa


Kominki ekologiczne to przede wszystkim inwestycja w możliwość wykorzystania ekologicznych paliw. Dzięki nim wytworzony płomień ognia znacząco różni się od tego, który powstawał w dotychczasowych kominkach. Należy zaznaczyć, że ogień w kominkach ekologicznych wpływa pozytywnie na człowieka oraz otaczające go środowisko. Chodzi tutaj przede wszystkim o brak dymu, popiołu oraz innych zanieczyszczeń, które są wytwarzane podczas spalania.


Najbardziej powszechnym paliwem wykorzystywanym  do zasilania kominków ekologicznych jest bioetanol. Paliwo jest pozbawione zapachu i wydziela znikomą ilość zanieczyszczeń, gdy ulega spalaniu. Podczas spalania bioetanolu wytwarzana jest również para wodna. Bioetanol to paliwo powstałe z biomasy. Produkowane jest na bazie roślin. W związku z tym stanowi produkt naturalny i w pełni ekologiczny.

Kominek

Obudowy


Zainteresowanie kominkami ekologicznymi w znacznym stopniu wpłynęło na kształtowanie się ich produkcji. Nie występują zatem jako jeden, konkretny typ, ale różnią się między sobą. Dzięki temu można w pełni dostosować je do wystroju wnętrza.

Trzeba zaznaczyć, że ekologiczne kominki to różnego rodzaju obudowy. Najczęściej wykonywane są one z blachy malowanej proszkowo, wprowadza się także elementy ze stali nierdzewnej. Kominki ekologiczne są modne, ponieważ bardzo często ich obudowy produkuje się jako klasyczne formy, które charakteryzuje minimalizm. Jednak z pewnością nie można stwierdzić, że tego typu kształty nie przyczyniają się do podniesienia walorów estetycznych naszych salonów. Jest zupełnie odwrotnie, ponieważ nowoczesne kominki ekologiczne nadają charakteru i stanowią element luksusowego wyposażenia.

 

Warto przeczytać: Kominki wolnostojące tzw. kozy

 

Jeżeli jednak znacznie bardziej zależy nam na tradycyjnym designie możemy zainwestować w takie obudowy, które będą kojarzyć się z piecami kaflowymi lub zabudowaniem rustykalnym.

Nie tylko obudowa czy zabudowa ekologicznego kominka przyczynia się do kształtowania określonego wystroju czy wizualnego odbioru płomieni. Znaczną rolę odgrywają tutaj również szyby. Możemy dokonać wyboru spośród prostych, panoramicznych czy pryzmatycznych.

Kominek

Wkłady


Gdy już zdecydujemy się na kominek ekologiczny to nie musimy ograniczać swoich zainteresowań do kręgu kominków wielkogabarytowych. Owszem są one popularne, ale równie dobrze możemy skorzystać z wkładów kominkowych. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz