Kominki ekologiczne

Jesteś tutaj:

Kominki ekologiczne

3,7/5 (9 ocen)

Wkłady kominkowe ekologiczne stanowią przede wszystkim elementy wykonane z żeliwa. Grubość tego typu elementów nie może być mniejsza od 8 mm. Wynika to z zapewnienia prawidłowego i w pełni bezpiecznego funkcjonowania wkładu. Należy zaznaczyć, że w momencie użytkowania niektóre z elementów wkładów kominkowych mogą ulec zużyciu. Nie stanowi to jednak problemu, ponieważ można demontować je od strony paleniska.

Kominek

Rodzaje kominków ekologicznych


Kominki na biopaliwa popularność zawdzięczają również możliwości ich rozmieszczenia w przestrzeni. W zależności od ukształtowanej w naszym salonie przestrzeni mamy możliwość dokonania wyboru nie tylko w zakresie pożądanego materiału czy kształtu, ale i formy. Kominki ekologiczne podobnie jak rozwiązania tradycyjne występują w trzech podstawowych rozwiązaniach przestrzennych.

  • Do zabudowy

Możliwości zabudowy są zróżnicowane, co przedstawiono chociażby powyżej prezentując określone obudowy. Przeprowadzenie zabudowy kominków ekologicznych jest znacznie bardziej wygodne niż w przypadku kominków tradycyjnych. Wynika to z możliwości, które dają nam kominki ekologiczne. Nie trzeba ingerować w konstrukcję budynku, ponieważ kominki ekologiczne nie wymagają podłączenia do instalacji.


  • Wolnostojące

Znacznie częściej ekologiczne kominki pojawiają się w ofertach producentów jako wolnostojące. Wyróżniają je małe gabaryty oraz bardzo łatwa instalacja. Reprezentują one szereg atutów. Nie wymagają obudowania i stanowią doskonałą dekorację. W znakomity sposób podnoszą komfort przebywania we własnym domu.

 

Zobacz także: Kominki narożne - aranżacje

 

  • Wiszące

Kominki ekologiczne nie tylko mogą być przeznaczone do zabudowy czy występować jako wolnostojące. Bardzo popularnym, nowoczesnym pomysłem są także kominki wiszące. Możliwość zawieszenia ekologicznego kominka powoduje, że znacznie łatwiej utrzymać go w czystości. Ponadto za wyborem kominka wiszącego przemawia również bogate wzornictwo. Ekologiczny kominek wiszący może być mocowany bezpośrednio do ściany, ale także do sufitu. Dzięki temu stanowi unikatowy element, który przyciąga wzrok i z pewnością wzbudza zachwyt.

Z pewnością warto zainteresować się ekologią. Potrzebujemy tego my sami, ale i współczesne budownictwo. Przykładem są tutaj ekologiczne domy, które z dnia na dzień zyskują na wartości. Podobnie jest z kolekcjami ekologicznych kominków, które z każdym dniem zyskują swoich nowych zwolenników.

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz