Kalanchoe - wymagania uprawowe i stanowisko

Jesteś tutaj:

Kalanchoe - wymagania uprawowe i stanowisko

3,7/5 (177 ocen)

W naszych mieszkaniach trudno to odwzorować i poprowadzić roślinę z powodzeniem przez kolejne sezony, chociaż oczywiście można spróbować. Aby zabieg miał szansę powodzenia, po zakończonym kwitnieniu, musimy przenieść roślinę na okres miesiąca do jasnego pomieszczenia o temperaturze ok. 10-15 st. C. Po tym czasie wystawiamy ją z powrotem do pokoju, wybierając dla niej słoneczne stanowisko.

Kalanchoe

Kalanchoe

Jesienią lub zimą, kiedy chcemy aby pojawiły się na naszym kalanchoe kwiaty, musimy zasłaniać je na co najmniej 14 godzin przed dostępem jakiegokolwiek światła (również elektrycznego). Taką czynność należy powtarzać regularnie, przez ponad miesiąc. Wtedy może będziemy mieli szanse zobaczyć na roślinie pąki kwiatowe. Jeśli się nam to uda, zaprzestajemy zacieniania rośliny i pielęgnujemy ją tak, jak nowo zakupiony egzemplarz.

Wiosną, po przekwitnięciu, możemy spróbować rozmnożyć kalanchoe za pomocą sadzonek wierzchołkowych. Łatwo ukorzeniają się w pokojowej temperaturze i wilgotnym podłożu.

Jeśli podejmiecie się próby samodzielnej hodowli całorocznej, życzę powodzenia i sukcesów w ich uprawie. Jednak jeżeli nie bardzo macie czas na pracochłonne zabiegi, możecie po prostu kupić roślinę w sklepie ogrodniczym lub kwiaciarni i cieszyć się jej kwiatami przez kilka kolejnych miesięcy.

Katarzyna Józefowicz


Koniecznie zobacz