Jakie lustro wybrać do sypialni, salonu, przedpokoju i łazienki?

Jesteś tutaj:

Jakie lustro wybrać do sypialni, salonu, przedpokoju i łazienki?

3,4/5 (19 ocen)

- O mocnym, kontrastującym kolorze – jest odpowiednia do wnętrza urządzonego w jednej tonacji kolorystycznej. Przykładem może być na niebiesko urządzona sypialnie, w której umieszcza się granatową ramę lustra.

- Nowoczesna – najczęściej ma prosty, wręcz geometryczny kształt (kwadrat, prostokąt, romb, owal). Czasami są to jakby puzzle, a więc małe części poskładane w jedną taflę, których łączenia są wyraźnie widoczne. Pasują wyłącznie do pomieszczeń urządzanych także w nowoczesnym stylu.

- Szklana lub przezroczysta – wybierana jest najczęściej do wnętrz pomalowanych na zdecydowane, wyraźne kolory.

Lustro łazienkowe

Lustro łazienkowe

Ważne!


Pamiętajmy, że samo lustro to jeszcze za mało. Aby dobrze służyło, niezbędne jest odpowiednie oświetlenie. W źle oświetlonym kącie nie da się precyzyjnie wykonać makijażu, dobrać garderoby czy poprawić fryzury.  Dlatego koniecznie trzeba zadbać o właściwe oświetlenie przestrzeni w pobliżu lustra.

Lustro na korytarzu

Lustro na korytarzu

Lustro interaktywne


Nowe technologie sprawiają, że naukowcy i projektanci coraz zaskakują nas ciekawymi rozwiązaniami. Jednym z najnowszych hitów jest „inteligentne lustro”. Jest to bardzo praktyczny wynalazek, który pozwala na maksymalne wykorzystanie czasu, jaki w ciągu dnia spędzamy przed lustrem. Działa dzięki nowoczesnej technologii Kinect. Wyposażone jest w WiFi, głośniki, aplikacje sprawdzające pocztę, aktualną pogodę, czujniki sprawdzające kondycję użytkownika (jego wagę, nastrój, wygląd). Można z niego korzystać zarówno w trybie aktywnym, jak i pasywnym, a kontrolę nad nim da się sprawować za pomocą pilota albo specjalnej aplikacji na smartfona. Dane na temat swoich użytkowników przechowuje w chmurze i udostępnia je przez stronę. Niestety ma jedną zasadniczą wadę, a jest nią cena, która wynosi około 8.000 dolarów.


Na szczęście ceny tradycyjnych luster są bardziej zbliżone do realności, choć bywają zróżnicowane. Takie najmniejsze i najprostsze kupimy już a około 100 zł, a te ekskluzywne, duże mogą kosztować nawet ponad 10.000 zł.
 

Koniecznie zobacz