Jaki hamak ogrodowy warto wybrać? Zobacz cenne wskazówki!

Jesteś tutaj:

Jaki hamak ogrodowy warto wybrać? Zobacz cenne wskazówki!

3,4/5 (32 ocen)

Wbrew pozorom huśtawki hamakowe nie są przeznaczone wyłącznie dla dzieci. Ich maksymalne obciążenie wynosi przeważnie około 100 kg, ale dostępne są także huśtawki o obciążeniu maksymalnym nawet do 150 kg. Konstrukcja huśtawki to nie tylko ozdobna tkanina, ale także stelaż z drewnianym pałąkiem.  Takie huśtawki hamakowe (określane również mianem foteli) stanowią bardzo często uzupełnienie nowoczesnych tarasów. Wymiary materiału są oczywiście znacznie mniejsze niż w przypadku tradycyjnych hamaków, ale komfort użytkowania nie zostaje ograniczony. Producenci coraz częściej oferują huśtawki hamakowe z podłokietnikami, aby nie tylko wygląd, ale i wygoda przemawiała za ich zakupem.

Hamak bambusowy

Hamak bambusowy


Tkaniny


Oczywiście istotny ze względów estetycznych okazuje się wybór koloru i wzoru tkaniny. Hamaki dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu można odpowiednio dopasować je do własnego pomysłu aranżacyjnego.

Najczęściej w ogrodach odnajduje się huśtawki czy hamaki z wzorzystymi tkaninami, ponieważ utrzymanie ich w czystości jest  najłatwiejsze. Jasne kolory owszem sprawdzą się, ale pod warunkiem systematycznej troski o tkaninę. Motywy kwiatowe czy popularne pasy są znacznie mniej wymagające.

Klasyczny hamak tkaninowy

Klasyczny hamak tkaninowy

Tutaj kupisz wysokiej jakości hamaki ogrodowe

Ceny
 

Rodzaj hamaka

Orientacyjna cena

Typowy hamak ogrodowy

wykonany z tkaniny (2,0 x 1,0 m)

o maksymalnym obciążeniu 120 kg

40 zł

Hamak z drewnianym drążkiem wykonany z tkaniny (2,5 x 1,0 m)

o maksymalnym obciążeniu 120 kg

80 zł

Hamak ogrodowy

z drewnianym stelażem (2,0 x 1,1 m)

o maksymalnym obciążeniu 110 kg

800 zł

Huśtawka hamakowa

o maksymalnym obciążeniu 100 kg

90 zł


mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz