Spryskiwacze do kwiatów - pomagamy w wyborze

Jesteś tutaj:

Spryskiwacze do kwiatów - pomagamy w wyborze

3,1/5 (9 ocen)
Woda to źródło wszelkiego życia na ziemi. Bez niej nie byłoby możliwe istnienie człowieka, ani jakiegokolwiek przedstawiciela zwierząt. Również rośliny swoją obecność zawdzięczają wodzie i nie mogą się bez niej obejść. Podlewanie stanowi ich główny zabieg pielęgnacyjny. Za pomocą wody można jednak wyrządzić także szkody. Czasami zbyt duża jej ilość potrafi okazać się bardziej szkodliwa od niedoboru. Niektóre rośliny, zwłaszcza trzymane w zamkniętych pomieszczeniach wymagają również zraszania. W tym celu można posłużyć się specjalnymi spryskiwaczami, które umożliwiają wytworzenie „mgiełki”.
 

Zraszanie kwiatów

 
Zraszanie to pokrywanie roślin kropelkami cieczy (w tym przypadku wody) za pomocą spryskiwacza, czyli specjalnego urządzenia do rozprowadzenia płynu. Przeprowadza się je aby zapobiec wysuszeniu powietrza, zapewnić odpowiednią wilgotność oraz oczyścić rośliny z zalegającego na nich kurzu i innych zanieczyszczeń. Szczególnie poleca się wykonanie takiego zabiegu w przypadku roślin  trzymanych w pomieszczeniach. Jego częstotliwość jest dyskusyjna, w okresie zimowym można pokusić się nawet o codzienne zraszanie. Pod żadnym pozorem nie wolno przeprowadzać tego na słońcu – takie działanie spowoduje pojawienie się na liściach nieusuwalnych plam. 
 

Funkcje spryskiwacza

 
Urządzeniem wyprodukowanym z myślą o wytwarzaniu wilgotnej „mgiełki” jest spryskiwacz. Pozwala on na dokładne pokrycie całej rośliny. W razie potrzeby możemy wykręcić pistolet wraz z rurką i posłużyć się samą butelką. Jego funkcja nie ogranicza się jednak wyłącznie do roślin. Z powodzeniem może być użyty podczas wszelkich prac porządkowych. Wraz ze swoją nieodłączną koleżanką ścierką ułatwi szereg czynności, m.in. mycie okien, czyszczenie stołów, itp. Ma szerokie zastosowanie, które możemy wykorzystywać na tyle, na ile pozwoli nam nasza wyobraźnia. 
 

Rodzaje spryskiwaczy 

 
Poszczególne egzemplarze spryskiwacza różnią się od siebie przede wszystkim wielkością. Możemy spotkać się z małymi produktami, o pojemności 0,2 l jak również nieco większymi, dochodzącymi do kilku litrów. Niektóre spryskiwacze wyposażone są w możliwość ingerowania w rodzaj uwalnianego strumienia, czyniąc go bardziej rozproszonym lub zwartym.  Istotny jest również kolor, jakim ozdobione będą te przedmioty. Jeśli chcemy mieć cały czas pod kontrolą jego zawartość możemy zdecydować się na przezroczysty model. Istotne jest także, aby był szczelny i dopasowany do kształtu dłoni, tak aby nie powodować dyskomfortu podczas użytkowania. Bardzo ważny jest również materiał, którego użyto do produkcji zraszacza – w sprzedaży natkniemy się na produkty wykonane z plastiku, szkła, metalu. Pozytywnie o danym tworzywie świadczy jego odporność na zarysowania i inne urazy a także utrzymywanie koloru niezależnie od warunków atmosferycznych. Istnieją także tak zwane opryskiwacze ciśnieniowe, dzięki którym dodatkowo zyskamy możliwość łatwego   rozprowadzenia nawozów oraz środków ochrony roślin. 
 

Podsumowanie

 
Absolutną podstawą całego cyklu życiowego istot żywych jest dostęp do wody. Podlewanie roślin stanowi jeden z głównych zabiegów pielęgnacyjnych. Nieco innym zabiegiem jest zraszanie – czyli pokrywanie roślin kropelkami wody w celu zwiększenia wilgotności i usunięcia zanieczyszczeń. Do tego celu możemy posłużyć się spryskiwaczem. Jest to proste urządzenie, które za pomocą rurki zasysa wodę, po czym uwalnia ją w postaci mgiełki. Poszczególne spryskiwacze różnią się od siebie kolorem, wielkością, tworzywem użytym do produkcji czy też pojemnością. Zapoznanie się z ofertami sprzedaży z pewnością pomoże nam dokonać odpowiedniego wyboru i pozwoli cieszyć się zdrowymi, kwitnącymi roślinami.

Koniecznie zobacz