Montaż drzwi zewnętrznych i wewnętrznych

Jesteś tutaj:

Montaż drzwi zewnętrznych i wewnętrznych

3,5/5 (19 ocen)

Na etapie każdego z przeprowadzanych kroków trzeba pamiętać o nieustannej kontroli prac montażowych. Jest to gwarantem późniejszego komfortu użytkowego!


Drzwi wewnętrzne


Prace montażowe dotyczące nie drzwi zewnętrznych, ale wewnętrznych opierają się na podobnych zasadach. W związku z tym nie będziemy ich powtarzać. Zaznaczamy jednak, że decydując się na montaż drzwi wewnętrznych powinniśmy montować je w pomieszczeniach suchych i dobrze wentylowanych. Jeżeli natomiast chodzi o kwestie czasowe: drzwi wewnętrzne montujemy po zakończeniu prac związanych z tynkowaniem, malowaniem i wykończeniem podłogi.

Montaż drzwi wewnętrznych

Drzwi łamane i harmonijkowe

Dzięki możliwości inwestycji nie tylko w drzwi skrzydłowe możemy zdecydować się na inne rodzaje. Jak zatem wygląda montaż dla drzwi łamanych i harmonijkowych?

Zestawy montażowe dla tych przypadków składają się z szyn i listew bocznych. Panele drzwiowe mocowane są do listew bocznych. Panele poruszają się na szynach dzięki rolkom i ślizgaczom.


Drzwi przesuwne

Zakres prac dla drzwi przesuwnych jest zróżnicowany. Wynika to bowiem z rodzaju drzwi przesuwnych, na których montaż się zdecydowaliśmy.

Wybrać możemy:

Drzwi przesuwne na ścianie – najważniejszym etapem jest tutaj właściwe zamontowanie prowadnicy. Umieszcza się ją nad nadprożem – około 10÷15 cm. Do specjalnych szyn montuje się wózki. Dzięki wózkom skrzydła mają możliwość poruszania się po szynie.

Drzwi przesuwne w ścianie – zasadniczą różnicą jest tutaj wprowadzenie prowadnic w ściany, dzięki temu są one

niewidoczne. Montaż drzwi przesuwnych wewnątrzściennych jest zatem nieco bardziej skomplikowany od montażu drzwi naściennych. Wynika to z konieczności wykonania ścianki osłonowej, a następnie zabudowania jej płytami gipsowo-kartonowymi.

Prawidłowe wykonie montażu nie jest ważne wyłącznie dla drzwi zewnętrznych, wymagają tego również drzwi wewnętrzne. Jeżeli nie jesteśmy w stanie sami sobie z nim poradzić z pewnością warto skorzystać z porad doświadczonych fachowców.
 

Koniecznie zobacz