Łopaty, zgarniacze i szufle do śniegu - odśnieżanie posesji

Jesteś tutaj:

Łopaty, zgarniacze i szufle do śniegu - odśnieżanie posesji

3,5/5 (4 ocen)


Dodatkowe sposoby na śnieg


Oprócz łopat, zgarniaczy i szufli warto zainteresować się innymi sposobami znajdującymi zastosowanie podczas odśnieżania posesji. Mowa oczywiście o środkach służących do stopienia śniegu. Podążając tym tropem wędrówkę należy rozpocząć od domowych sposobów, do których śmiało można zaliczyć wykorzystanie soli kuchennej. Oprócz niej powszechne w obiegu są również specjalne granulaty do usuwania śniegu. Warto wiedzieć, że ich zastosowanie ogranicza się do nawierzchni.

Zamiast środków chemicznych czy sprzętów, które wymagają nakładu ludzkich sił warto rozważyć zakup odśnieżarki. Z pewnością stanie się ona trafioną inwestycją. Najtańsze, a równocześnie mało hałaśliwe są odśnieżarki elektryczne. Oprócz nich można zdecydować się również na odśnieżarki spalinowe (jedno- i dwustopniowe).

Odśnieżanie posesji w dzisiejszych czasach naprawdę nie jest trudne. Wymaga jednak zakupu odpowiedniego, niezawodzącego w czasie zimy sprzętu, który to pozwoli szybko i skutecznie usunąć śnieg. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko wielkość odśnieżanej powierzchni, ale również rodzaj nawierzchni. O sposobie odśnieżania warto pomyśleć już pod koniec lata, aby pojawiający się nawet czasie trwania kalendarzowej jesieni śnieg nie stanowił dla nas zaskoczenia…

Wysokiej jakości łopaty do śniegu dostępne są tutaj
 

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz