Jaki kominek wybrać?

Jesteś tutaj:

Jaki kominek wybrać?

3,4/5 (22 ocen)

Niewątpliwą zaletą jest tutaj oczywiście odporność temperaturowa, co w przypadku kominków odgrywa oczywiście niezwykle ważną rolę. I chociaż tego rodzaju szyba jest droższa od typowych rozwiązań nie można odmówić jej funkcjonalności użytkowej.

Kształty wkładów pozwalają na ich idealne wpasowanie w projektowane wnętrze. Stąd też wkłady kominkowe w nowoprojektowanych domach doskonale komponują się przestronnym salonem. Już dzisiaj nie zawsze wkłady są typowymi wkładami prostokątnymi. Chcąc uzyskać oryginalny efekt można pokusić się na nieco inne. Przykładowo ciekawym pomysłem na kominek jest wkład dwustronny. Zaskakuje, a równocześnie nie tylko przyciąga uwagę gości w salonie. Jest zatem doskonałym elementem ozdobnym.

 

Zobacz także: Ile kosztuje kominek?


Paliwa opałowe


W dużym stopniu wpływ na koszty eksploatacyjne wywiera także paliwo opałowe, na które się zdecydujesz. Trzeba uwzględnić tutaj czy kominek będzie elementem dekoracyjnym, ogrzewał jedno pomieszczenie czy też cały dom.

Kominki elektryczne są najdroższe w eksploatacji. Natomiast mają wiele zalet związanych z ich użytkowaniem. Podobnie może wyglądać to w przypadku kominków gazowych. Najniższe koszty eksploatacyjne to niewątpliwie inwestycja w kominek na paliwo stałe. Ponadto palące się w kominku drewno najintensywniej oddziałuje na zmysły.

Kominek w stylu awangardowym

Kominek w stylu awangardowym


Wygląd kominka


Już na etapie projektu zaleca się pomyśleć o wnętrzu. Wygląd kominka powinien być dopasowany do charakteru wnętrza. Z tego względu wybierając kominek trzeba także pomyśleć o jego wykończeniu. Duże palenisko czy nietypowy kształt to jeszcze nie wszystko. Kamień, marmur czy piaskowiec sprawdzą się jako materiały wykończeniowe w klasycznych wnętrzach. Nowoczesne wnętrza coraz częściej wyposażone są w kominki kaflowe.

Wybrać kominek można bardzo szybko. Tylko pytanie: czy warto?

mgr inż. Zuzanna Buszta

 


Koniecznie zobacz