Jak wybrać lustro łazienkowe?

Jesteś tutaj:

Jak wybrać lustro łazienkowe?

3,6/5 (22 ocen)

- Podświetlane – są najczęściej odmianą luster kosmetycznych wykorzystywanych do codziennych czynności związanych z higieną i dbaniem i wygląd. Są bardzo praktyczne w użyciu, ale trzeba zadbać, aby oświetlenie było właściwie ustawione i nie oślepiało użytkowników.

- Z szafką – bardzo często wykorzystywane w małych łazienkach, gdzie każdy skrawek powierzchni jest istotny. Takie praktyczne rozwiązanie jest wygodne i ułatwia utrzymanie ładu w rejonie umywalki.


Lustra łazienkowe

Lustra łazienkowe

Sposoby montażu luster


Jak wszystkie lustra, także te łazienkowe mogą być zamocowane kilkoma metodami.

- Powieszone na haczykach – bardzo popularny sposób. Haczyki potrafią utrzymać spore ciężary.

- Mocowanie taśmą samoprzylepną – praktyczny i trwały sposób, choć dla niektórych może wydawać się niepoważny. Jednak odpowiednio zastosowana, a więc przyklejona na suchą, odtłuszczoną powierzchnię, trzyma bardzo stabilnie i długo.

-  Mocowanie na klej – tu koniecznie należy wybrać specjalny klej do luster. Ta metoda jest bardzo skuteczna i wytrzymała.

- Na specjalnych uchwytach – takie uchwyty przechodzą na wylot tafli lustra. Na wierzchniej stronie są przykryte specjalnymi, często ozdobnymi, zaślepkami. Ten sposób pozwala na stabilne i trwałe zamocowanie nawet sporych rozmiarów lustra.

Koniecznie zobacz