Jak urządzić salon w bloku?

Jesteś tutaj:

Jak urządzić salon w bloku?

3,8/5 (45 ocen)

Chęć funkcjonalnego zagospodarowania przestrzeni w salonie to jeszcze nie wszystko. Niezbędne w praktyce okazują się oczywiście komody, półki czy stoliki. Pozwalają one na utrzymanie porządku przy równoczesnym zachowaniu walorów estetycznych. Najchętniej wykorzystywane są rozwiązania modułowe, gdyż zapewniają one w każdej chwili możliwość odmiany wnętrza. Zgodnie z panującym trendem nowoczesne meble charakteryzują się przede wszystkim minimalizmem i prostymi kształtami. Nieregularne formy najlepiej sprawdzają się w postaci dodatkowych elementów wyposażenia.

Aranżacja salonu

Aranżacja salonu


Oświetlenie


Typowe okno bądź drzwi balkonowe dostarczają salonowi naturalnego światła. Warto zatem zadbać o dekorację okien taką jak rolety, firany czy też zasłony. Mieszkanie w blokowisku zazwyczaj nie gwarantuje wieczornej swobody – zatem inwestycja w którąkolwiek z wymienionych wcześniej dekoracji okna okazuje się niezbędna.

W nawiązaniu do wieczorów spędzanych w salonie należy pomyśleć także o doborze oświetlenia. Najlepiej w niewielkich przestrzeniach sprawdzi się oczywiście światło rozproszone. Zatem montaż jedynie tradycyjnego żyrandola nie będzie trafionym pomysłem. Należy pamiętać, że salon to nie tylko miejsce przyjmowania gości. To także przestrzeń, która nam samym powinna zapewniać możliwość swobodnego odpoczynku. W dużym stopniu wpływ na nasz nastrój będzie wywierało właśnie oświetlenie.

Zatem delikatnie świecące lampy sufitowe okażą się niezwykle przydatne.
 

Nowoczesna aranżacja salonu

Nowoczesna aranżacja salonu

Aranżacja salonu w bloku

Aranżacja salonu w bloku

Duży salon w bloku

Duży salon w bloku


mgr inż. Zuzanna Buszta

 


Koniecznie zobacz