Jak sprawić, aby mała sypialnia w bloku wydała się większa niż w rzeczywistości?

Jesteś tutaj:

Jak sprawić, aby mała sypialnia w bloku wydała się większa niż w rzeczywistości?

2,7/5 (21 ocen)

Natomiast jeżeli dysponujemy wysokim mieszkaniem z pewnością można pomyśleć o sypialni w postaci antresoli. Należy jednak uwzględnić wymóg, że antresola powinna mieć co najmniej 120 cm wysokości. Przy zachowaniu tego wymogu antresola będzie służyła zatem wyłącznie do snu, a jako łóżko sprawdzi się nawet sam materac.
Niewielkie sypialnie w blokach nie wymuszają zakupu wielkich łóżek. Można zatem śmiało pomyśleć o tych, których szerokość wynosi 140 cm. Jeżeli jednak sypialnia przeznaczona jest dla jednej osoby nie trzeba od razu kupować podwójnego łóżka.


Szafa


Zazwyczaj (chociaż oczywiście nie zawsze) w sypialniach znajdują się szafy. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się te o drzwiach przesuwnych, wyposażone w lustra. Jak wiadomo szafy z lustrami są wygodne podczas przebierania. Wpływają również na optyczne zwiększenie przestrzeni niewielkiej sypialni. W celu zapewnienia większej intymności można zamiast luster powołać się na moc innych błyszczących powierzchni.


Oświetlenie i akcent ozdobny


Intensywne, sztuczne oświetlenie w sypialni nie jest dobrym pomysłem. Podobnie wygląda to w przypadku dużych plafonów czy bardzo strojnych abażurów lamp wiszących. Charakter małej sypialni najlepiej podkreślić oświetleniem liniowym.
Nawet najmniejsza sypialnia w bloku może urzekać swoim pięknem. Wpływa na to nie tylko jej typowe wyposażenie, ale również osobiste akcenty w postaci zdjęć, obrazów czy pamiątek z wakacji. Nie rezygnuj z nich nawet, gdy metraż sypialni nie przekracza 10 m2!

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz