Jak samemu zrobić praktyczne łóżko? Cenne wskazówki

Jesteś tutaj:

Jak samemu zrobić praktyczne łóżko? Cenne wskazówki

3,4/5 (686 ocen)

Wcześniejsze zaplanowanie i rozrysowanie położenia rzędów bloczków z betonu komórkowego jest jak najbardziej wskazane. Wysokość takiego podestu będzie wynosiła około 20 cm. Poszczególne bloczki należy połączyć za pomocą zaprawy. Ustawienie elementów betonowych powinno być korygowane przy użyciu poziomicy. W razie niedokładności można wykorzystać gumowy młotek i uderzyć w betonowy bloczek. Przed połączeniem kantówek z bloczkami trzeba odczekać jeden dzień i dopiero wtedy można przystąpić do kolejnych czynności. W celu zapewnienia właściwej pracy konstrukcji kantówki mocuje się prostopadle (wykorzystując kątowniki). Ostatnią czynnością jest połączenie płyty MDF z kantówkami spoczywającymi na betonowej podstawie.

Tak wykonany podest jest nie tylko stabilny, ale i trwały. Stanowi uzupełnienie nowoczesnych wnętrz, a dzięki wygodnemu materacowi zapewnia błogi sen.


Zagłówki


Chcąc urozmaicić wygląd łóżka można pomyśleć o unikatowym zagłówku. Będzie potrzebna płyta wiórowa, gąbka oraz tkanina przeznaczona do tapicerowania. W pierwszym etapie trzeba połączyć płytę wiórową z gąbką, a następnie naciągnąć tkaninę, zszyć takerem. Niekiedy ze względu na nierówne zszycie przydaje się także specjalny rozszywacz. Tak powstały zagłówek przyklejamy do ściany. Warto wcześniej zastanowić się nad kolorem i wzorem tkaniny, która będzie pasowała do wnętrza.
 

Materiały do tapicerowania

Materiały do tapicerowania


mgr inż. Zuzanna Buszta

 


Koniecznie zobacz