Ile może nas kosztować wymiana okien?

Jesteś tutaj:

Ile może nas kosztować wymiana okien?

3,2/5 (174 ocen)

Koszt zakupu okna z pewnością nie jest całkowitym kosztem ponoszonym podczas wymiany stolarki okiennej. Z jakiej wielkości cenami trzeba się liczyć? Poniżej przybliżamy orientacyjne koszty związane w wymianą okien na nowe.


Demontaż starych okien


Rozpoczęcie prac od wstawienia okien można rozpocząć jedynie w przypadku nowobudowanych budynków. W związku z tym podczas wymiany stolarki należy po pierwsze doliczyć koszty związane z demontażem dotychczasowych okien.

Zasadniczo firmy remontowe w zakresie swoich działań świadczą również i takie usługi. Cena demontażu przeważnie odnosi się do metra kwadratowego. Jednak firmy mogą również podawać cenę dla pojedynczego okna. Najczęściej pozbycie się starych okien to średni koszt rzędu 50 zł/m2. Oczywiście im większy zakres prac, tym całkowity koszt demontażu może zostać obniżony.


Montaż nowych okien


Prace przeprowadzane w czasie montowania nowej stolarki przyczyniają się do podjęcia starannych działań, a te zaś wymagają precyzyjności pracownika. Montaż wiąże się z dłuższym czasem pracy. W związku z tym zasadniczo koszt montażu będzie zawsze większy od kosztów ponoszonych podczas demontażu starych okien.

Co ciekawe podczas robót  uwzględnia się typ okna. Montaż okna dachowego jest znacznie droższe od tradycyjnego okna rozwieralnego. Różnica w cenie może być nawet 3-krotna (dla przykładu: montaż okna rozwieralnego 80 zł/m2, natomiast montaż okna dachowego 200 zł/m2).


Obróbka


Zamontowanie okna to jeszcze nie wszystko. Warto pamiętać, że otwory okienne będą wymagały równie  dokładnej obróbki. Źle wykonana będzie nie tylko szpeciła oczy, ale również stanowiła podstawę do ucieczki ciepła i możliwości zawilgocenia ściany. Chcąc temu zaradzić trzeba liczyć się z kosztem około 40 zł/mb. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz